Felis Ödülleri

 

HABERLER

Felis Ödülleri 2017 başvuruları başladı!

7-8 Kasım 2017'de 12'ncisi düzenlenecek Felis Ödülleri'ne başvurular 27 Eylül tarihine kadar devam edecek. Felis Ödülleri 2017 başvuruları başladı!

25 yıllık pazarlama iletişimi dergisi MediaCat tarafından hayata geçirilen, reklam ve pazarlama evreninde hem yaratıcılığı hem de etkiyi değerlendiren Felis Ödülleri’ne 17 Temmuz tarihinde başlayan başvurular, 27 Eylül tarihine kadar sürecek.

Geçtiğimiz sene 14 bölüm olan Felis Ödülleri, reklam ve pazarlama dünyasındaki değişimin ışığında uzmanlık seviyelerini daha etkili analiz edebilmek için, 12’nci senesinde katılımcılarına 17 bölüm sunuyor. Önceki senelerde bir kategori olarak gördüğümüz Entegre Kampanyalar bu sene bir bölüm olarak karşımıza çıkıyor. Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik ile Verinin Yaratıcı Kullanımı ise eklenen diğer iki yeni bölüm.

Verinin Yaratıcı Kullanımı Bölümü’nde, fikirde ya da uygulamada verinin dokunuşuyla canlanan işlerin veriden çıkan içgörüyle çözülen problemleri, hikâyeleri ve markaların bu sayede tüketiciyle kurdukları bağ değerlendirilecek.

Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Bölümü ise markalar için olmazsa olmaz hale gelen ve özellikle Milenyum Kuşağı’nın sektörü dönüştüren talepleriyle şekillenen “toplumu değiştirme, dünyada ayak izini bırakma, toplumsal fayda yaratma” değerlerine karşılık bulacak. Bu yeni bölümde daha iyi bir dünya için yola koyulan markaların kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetleri, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için yapılmış yaratıcı çalışmalar ve ortaya konan sonuçlar değerlendirilecek.

2016’da Felis’in en büyük yeniliklerinden biri, pazarı yeniden şekillendiren, tüketicinin tutum ve davranışlarını değiştiren ve pazarın normlarını belirleyen pazarlama stratejilerini değerlendiren Dönüştüren Pazarlama Etkisi Bölümü olmuştu. Bu anlamda bir ilk olan bölüm, bu yıl da Felis’in en önemli ayaklarından birini oluşturuyor.

Dönüştüren Pazarlama Etkisi Bölümü’nü bir kenarda tutarsak, Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik, Markalı İçerik ve Eğlence ve Verinin Yaratıcı Kullanımı hem reklamverenin hem de ajansların başvurabileceği diğer bölümler.

Ödül Töreni

18 - 30 Ekim tarihleri arasında kısa listelerin açıklanmasını takiben, 18 Ekim – 30 Ekim tarih aralığında beş ayrı günde gerçekleştirilecek 13 jüri değerlendirme toplantısının ardından ödüllerin sahipleri belirlenecek.

Başvuru süreci 27 Eylül tarihine kadar devam edecek olan Felis Ödülleri, bu yıl 7-8 Kasım tarihlerinde yapılacak ödül töreniyle sahiplerini bulacak. İnternet sitesinden başvuruların gerçekleştirileceği yarışmaya 5 Ekim 2016 – 27 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilmiş projeler katılabilecek.

Dönüştüren Pazarlama Etkisi Bölümü’nde ise 1 Haziran 2014 – 30 Mayıs 2017 tarihleri arasında hayata geçirilmiş çalışmalar başvurabilecek.

Jüri toplantı takvimine, kategori detaylarına ve aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına, Felisodulleri.com adresinden ulaşabilirsiniz.

TÜM HABERLER

Felis 2017'de kazananlar belli oldu
Felis 2017'de kazananlar belli oldu

2017'de 12'inci kez düzenlenen Felis Ödülleri, Zorlu PSM'de düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Sektörün en iyi işleri Felislerine kavuştu
Sektörün en iyi işleri Felislerine kavuştu

Bu sene 12’inci kez düzenlenen Felis Ödülleri sona erdi.

12. Felis Ödülleri ilk gecede sahiplerini buldu
12. Felis Ödülleri ilk gecede sahiplerini buldu

Bu yıl 12'inci kez düzenlenen Felis Ödülleri'nin ilk gecesi sona erdi.

Rekor!
Rekor!

Tüm kategorilerde toplamda 3 bin 385 başvuru alan Felis, sektör yarışmaları tarihinde en yüksek başvuru sayısına ulaşarak rekor kırdı.

Felis'i değerli kılan 7 özellik
Felis'i değerli kılan 7 özellik

Bu yıl 12'nci yaşını kutlayan Felis Ödülleri'ne katılmak için sayısız neden var. Yedisi burada!

Felis hakkında merak edilenler
Felis hakkında merak edilenler

"Bir kedi gördüm sanki" şaşkınlığını yaşamamak için bu soru-cevaplara göz atın.

İşte Felis'in yeni bölümleri!
İşte Felis'in yeni bölümleri!

Bu sene Felis 2017'de üç yeni bölüm var: Dönüştüren Pazarlama Etkisi, Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik, Entegre Kampanyalar.

Felis 2017 yeniliklerle geliyor
Felis 2017 yeniliklerle geliyor

Bu yıl 8-9 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek ve yaratıcılık ile etkiyi aynı düzlemde ele alarak değerlendiren Felis Ödülleri her zaman olduğu gibi yeniliklerle geliyor.

Medyayı yeniden şekillendirenler!
Medyayı yeniden şekillendirenler!

Yaratıcı medya kullanımında en geniş başvuru seçeneğini sunan Felis, yılın en iyi medya fikirlerini arıyor.

Ana mecralardaki zihin açan fikirler
Ana mecralardaki zihin açan fikirler

Dijital devrimle yeni fikirlere yelken açan ana mecralardaki en yaratıcı ve etkili çalışmalar Felis için yarışıyor.