Felis Ödülleri

 

HABERLER

Tek hareketiyle kitleleri harekete geçirenler!

Doğrudan pazarlama kampanyanız yaratıcı mı etkili mi yoksa tam Felis’lik mi? Hem yaratıcı hem etkili işleri ödüllendiren Felis, doğrudan pazarlama ile promo ve aktivasyon disiplinlerinde hem ufuk açmış ve hem de sağlam sonuçlar almış fikirleri bulup çıkar Tek hareketiyle kitleleri harekete geçirenler!

Doğrudan pazarlama kampanyanız yaratıcı mı etkili mi yoksa tam Felis’lik mi? Hem yaratıcı hem etkili işleri ödüllendiren Felis, doğrudan pazarlama ile promo ve aktivasyon disiplinlerinde hem ufuk açmış ve hem de sağlam sonuçlar almış fikirleri bulup çıkartacak.

Doğrudan Pazarlama Bölümü’nde bu yıl 15 kategoride başvuru kabul edilecek. Bu sayı geçen seneye göre dört kategori daha az olsa da bölüme bir o kadar da yeni kategori eklendi. Bu bölümde yer alan dijital ve sosyal medya temelli alt kategoriler sektör performansı ve “ilgililik” gözetilerek birleştirildi. Birleştirilerek sadeleştirilen bölüme dört adet de modern kategori eklendi.

Bunların ilki belki de en çok tartışılan konulardan birine çözüm sunuyor. Çokuluslu yürütülen kampanyaların yaratıcı yerelleştirme çalışmaları jüri toplantılarının uzamasının en büyük sebeplerinden biriyken bu sene bu işler kendi aralarında Uyarlama/Yerelleştirme başlığı altında yarışabilecek. Dolayısıyla fikrin menşeinin önemi devre dışı kalarak, ajansın o fikri uyarlar veya yerelleştirirken bulduğu yaratıcı çözümler masaya yatırılacak.

Yeni kategorilerin ikincisi Kullanıcının Ürettiği İçeriğin Kullanımı. Tüketicilerin de gayet yaratıcı içeriklere imza attıkları günümüzde doğrudan pazarlama disiplinine yeni fırsat ve zorluklar sunan UGC’yi en iyi kullanan ve sağlam sonuçlar almış kampanyalar Felis’te kozlarını paylaşacak.

Diğer yeni kategoriler ise Yeni Teknoloji Kullanımı ve Verinin Yaratıcı Kullanımı. Teknolojinin geldiği noktada bunlardan en yaratıcı şekilde faydalanan çalışmalar Felis’te taltif edilecek.

Promo ve Aktivasyon Bölümü’nün kategori sayısı geçen seneye göre bir eksik ancak burada da sektörün güncel ihtiyaçlarına göre hareket edildi. Dolayısıyla bu alanda yarışmak isteyen hiçbir işin dışarıda kalmayacağı şekilde bir kurgu tasarlandı.

Öncelikle çıkan kategoriden başlayalım. Çekiliş Ve Ödüllü Yarışmaların Kullanımı kategorisi, bu çalışmaların artık dijital, mobil ve sosyal platformlar üzerinden yürütüldüğü gerekçesiyle bundan böyle Felis’te yer almayacak.
Bununla birlikte; geleneksel olmayan mecraların kullanımı büyük veya küçük ölçek ayrımı olmadan bir arada yarışacak. Dolayısıyla o iki kategori tek kategoriye inmiş oldu.

Öte yandan Promo ve Aktivasyon Bölümü’ne iki yeni kategori eklendi. İlki, Uyarlama/Yerelleştirme -ki detaylarını ve çıkış noktasını az önce paylaşmıştık- diğeri ise Yeni Teknolojlierin Kullanımı. Kısa sürede ve optimum bütçelerle sihir yaratma gücüne sahip bu iki disiplin için Felis’te toplam 29 kategoride belirlenecek en iyilerden biri olmak için yarışmaya buradan başvurabilirsiniz.

NOT: Fikir ve sonuçlarının yanı sıra zanaatına da güvenenler Üretimde Ustalık Bölümü’nün doğrudan pazarlama kategorilerine göz atmayı ihmal etmesin.

TÜM HABERLER

Felis 2017'de kazananlar belli oldu
Felis 2017'de kazananlar belli oldu

2017'de 12'inci kez düzenlenen Felis Ödülleri, Zorlu PSM'de düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Sektörün en iyi işleri Felislerine kavuştu
Sektörün en iyi işleri Felislerine kavuştu

Bu sene 12’inci kez düzenlenen Felis Ödülleri sona erdi.

12. Felis Ödülleri ilk gecede sahiplerini buldu
12. Felis Ödülleri ilk gecede sahiplerini buldu

Bu yıl 12'inci kez düzenlenen Felis Ödülleri'nin ilk gecesi sona erdi.

Rekor!
Rekor!

Tüm kategorilerde toplamda 3 bin 385 başvuru alan Felis, sektör yarışmaları tarihinde en yüksek başvuru sayısına ulaşarak rekor kırdı.

Felis'i değerli kılan 7 özellik
Felis'i değerli kılan 7 özellik

Bu yıl 12'nci yaşını kutlayan Felis Ödülleri'ne katılmak için sayısız neden var. Yedisi burada!

Felis hakkında merak edilenler
Felis hakkında merak edilenler

"Bir kedi gördüm sanki" şaşkınlığını yaşamamak için bu soru-cevaplara göz atın.

İşte Felis'in yeni bölümleri!
İşte Felis'in yeni bölümleri!

Bu sene Felis 2017'de üç yeni bölüm var: Dönüştüren Pazarlama Etkisi, Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik, Entegre Kampanyalar.

Felis Ödülleri 2017 başvuruları başladı!
Felis Ödülleri 2017 başvuruları başladı!

7-8 Kasım 2017'de 12'ncisi düzenlenecek Felis Ödülleri'ne başvurular 27 Eylül tarihine kadar devam edecek.

Felis 2017 yeniliklerle geliyor
Felis 2017 yeniliklerle geliyor

Bu yıl 8-9 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek ve yaratıcılık ile etkiyi aynı düzlemde ele alarak değerlendiren Felis Ödülleri her zaman olduğu gibi yeniliklerle geliyor.

Medyayı yeniden şekillendirenler!
Medyayı yeniden şekillendirenler!

Yaratıcı medya kullanımında en geniş başvuru seçeneğini sunan Felis, yılın en iyi medya fikirlerini arıyor.