Felis Ödülleri

 

HABERLER

Reklamı öğelerine ayırıyoruz

Metniyle, görseliyle, rejisiyle, oyunculuğuyla fikri reklama dönüştüren performansların en iyileri Felis'te belli oluyor. Reklamı öğelerine ayırıyoruz

Markanın derdi için bulunan yaratıcı ve etkili fikirleri ödüllendiren Felis, bu sene devreye soktuğu Üretimde Ustalık Bölümü’yle hayata geçen fikirlerin uygulamasını da taltif ediyor.

Uygulama sürecinde vazgeçilen onlarca senaryo, yüzlerce revizyona sahne olan görseller, dillere dolanan, tribünlere tezahürat olan cingıllar ve hiç düşünmeden çöpe giden ambalajlar arasından en iyileri belirlemek üzere hayata geçirilen Üretimde Ustalık Bölümü 52 kategorisiyle başvuruları bekliyor.

Bu bölümü, Felis’in diğer bölümlerinden ayıran en büyük özellik bireysel başvuruya imkân vermesi. Tarafların onayı alındığı takdirde bir besteci, bir oyuncu veya UX tasarımcısı zanaatını Felis’te sınayabiliyor. Üstelik bireysel katılımcılar, ajans katılım bedelinden muaf.

Açıkhava, Basın, Dijital, Doğrudan Pazarlama, Film, Müzik, Radyo ve Tasarım olmak üzere sekiz alt başlıkta en iyi metin, fotoğraf, illüstrasyon, tipografi gibi fikri mükemmelleştiren unsurların arandığı bölümde, en geniş alt kategori yapısı Dijital ve Film başlıklarında.

Dijital’de arayüz tasarımı& navigasyon, kullanıcı deneyimi, omnichannel ve rich media gibi öğelerin peşinde olan Felis, Film başlığında ise en iyi yönetmenden kadın/erkek oyuncuya, yaratıcı ünlü kullanımından en iyi animasyona kadar yaratıcı profesyonellere en geniş kategori altyapısını sunuyor.

Uğurcan Ataoğlu’nun ilk ödülü

Gaziantep logo tartmalar

İlk aldığınız ödül?

Grafik tasarımcı olarak ilk ödülümü Grafikerler Meslek Kuruluşu’nun 1983 sergisinde Karagöz Yayıncılık logosuyla aldım. Reklamcı olarak ilk ödülüm ise 1993 Kristal Elma’sında TEB basın kampanyasıyla aldığımız Altın Elma oldu.

Mesleğiniz dışında kazandığınız bir ödül var mı?

Yok.

Niye Üretimde Ustalık jürisi?

Artık fikir bulmak değil, fikir yapmak daha önemli. Felis’e katılan işlerde ne yapıldığını değil nasıl yapıldığını değerlendirecek oluşumuz bu jüride yer almayı kabul etme sebebim. Çünkü hem ajanstakilerle hem de öğrencilerle yıllardır yaptığım işin tanımı bu. Hep beraber fikirleri toplayıp, temizleyip, sunuma hazır hale getirmeye çalışıyoruz.

Zanaatına güvenen ne yapsın?

Kendine güvenmek ünlemdir ve ünlem biraz çaresizlik, telaş ve şiddet içerir. Başarıya ulaşmak için soru sormaya ihtiyacımız var. Sorular bize boş alan yaratır.

Ne yapmasın?

Kendine güvenmesin. Usta dediğin kendine güvenmeyi tercih etmez.

TÜM HABERLER

Felis 2017'de kazananlar belli oldu
Felis 2017'de kazananlar belli oldu

2017'de 12'inci kez düzenlenen Felis Ödülleri, Zorlu PSM'de düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Sektörün en iyi işleri Felislerine kavuştu
Sektörün en iyi işleri Felislerine kavuştu

Bu sene 12’inci kez düzenlenen Felis Ödülleri sona erdi.

12. Felis Ödülleri ilk gecede sahiplerini buldu
12. Felis Ödülleri ilk gecede sahiplerini buldu

Bu yıl 12'inci kez düzenlenen Felis Ödülleri'nin ilk gecesi sona erdi.

Rekor!
Rekor!

Tüm kategorilerde toplamda 3 bin 385 başvuru alan Felis, sektör yarışmaları tarihinde en yüksek başvuru sayısına ulaşarak rekor kırdı.

Felis'i değerli kılan 7 özellik
Felis'i değerli kılan 7 özellik

Bu yıl 12'nci yaşını kutlayan Felis Ödülleri'ne katılmak için sayısız neden var. Yedisi burada!

Felis hakkında merak edilenler
Felis hakkında merak edilenler

"Bir kedi gördüm sanki" şaşkınlığını yaşamamak için bu soru-cevaplara göz atın.

İşte Felis'in yeni bölümleri!
İşte Felis'in yeni bölümleri!

Bu sene Felis 2017'de üç yeni bölüm var: Dönüştüren Pazarlama Etkisi, Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik, Entegre Kampanyalar.

Felis Ödülleri 2017 başvuruları başladı!
Felis Ödülleri 2017 başvuruları başladı!

7-8 Kasım 2017'de 12'ncisi düzenlenecek Felis Ödülleri'ne başvurular 27 Eylül tarihine kadar devam edecek.

Felis 2017 yeniliklerle geliyor
Felis 2017 yeniliklerle geliyor

Bu yıl 8-9 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek ve yaratıcılık ile etkiyi aynı düzlemde ele alarak değerlendiren Felis Ödülleri her zaman olduğu gibi yeniliklerle geliyor.

Medyayı yeniden şekillendirenler!
Medyayı yeniden şekillendirenler!

Yaratıcı medya kullanımında en geniş başvuru seçeneğini sunan Felis, yılın en iyi medya fikirlerini arıyor.