Felis Ödülleri

 

HABERLER

Medyayı yeniden şekillendirenler!

Yaratıcı medya kullanımında en geniş başvuru seçeneğini sunan Felis, yılın en iyi medya fikirlerini arıyor. Medyayı yeniden şekillendirenler!

Kampanyanızın medya kullanımı yaratıcı mı, etkili mi yoksa tam Felis’lik mi?

Yaratıcı bir kampanyanın ufuk açan bir medya kullanımıyla hedef kitleye ulaştırılması, onun etkisini katlayacak bir unsur. Felis 2016’nın Medya Bölümü kategorileri bu ufuk açan fikirleri bulmak amacıyla yeniden tasarlandı.

Mecra kategorileri, hedef kitle kategorileri ve sektörel kategoriler olmak üzere üç başlıkta kurgulanan yenilenmiş yapı, bir yandan mevcut kategorilere yenilerinin eklenmesiyle diğer yandan de sadeleştirilen kategorileriyle medya fikirlerine optimum seçeneği sunuyor.

Mecra kategorileri başlığında geçen yıl yer alan alt kategoriler aynen muhafaza edilirken dijital platformların kullanımı, mobil kullanımı, sosyal platformların kullanımı, yeni teknoloji kullanımı ve veri kullanımı kategorileri eklenerek medya planlama ve satın alma dünyasının çağdaş öğeleri üzerine geliştirilen fikirlerin kendine yer bulması sağlandı.

Hedef kitle kategorileri ise hedeflenen en yaygın ve niş kitleleri dahi kapsayacak şekilde yeniden ele alındı. Segmentasyonun rekabette göz ardı edilemez bir zorunluluğa dönüştüğü günümüz iş dünyasının gidişatına cevap vererek, mümkün olan en ideal seçenekleri sunmak hedeflendi.

Sektörel kategorilerde diğer iki alt başlığın tersine bir yön tercih edildi. İletişimi yoğun kullanan sektörler için uygulanan yaratıcı medya fikirlerinin değerlendirileceği bu kategoriler titizlikle seçilerek en rafine haliyle marka mimarlarının dikkatine sunuldu.

Medyayı yeniden şekillendirenler, Felis 2016’ya buradan başvurabilirler.

Mehmet Nane’den tavsiyeler

Medyay yeniden ekillendirenler

İlk aldığınız ödül?

İlk ödülümü Emlak Bankası’nda çalışırken almıştım. Banka olarak, Dünya Bankası kaynaklı kredilere aracılık ediyorduk. Bu işimizi o kadar iyi yapmışız ki beş banka içinde proje koordinatörü olarak ben ödülü almıştım.

Kariyer dışı kazandığınız bir ödül var mı?

Kariyer dışı kazandığım ödüller ağırlıklı olarak STK’lardan ve sosyal sorumluluk projelerinden.

Niye medya jürisi?

Medya, yaratıcı sürecin son aşaması, çıkartılan fikrin tüketiciyle buluştuğu yer. Bu anlamda oluşturulan stratejinin ya da “büyük fikrin” tüketici nezdinde kabul görüp görmediğinin anlaşıldığı adım. Medya kategorisini fikrin tüketiciyle buluştuğu son nokta olarak görüyorum. Beni de esasında bu heyecanlandırıyor, ciddi pazar/tüketici araştırmalarının, fokus grup sonuçlarının, “insight”ların temelinden yaratılan bir fikrin tüketiciye ulaştırılıp ulaşmadığını ölçmeyi önemsiyorum.

Medya kullanımında fikrine güvenen ne yapsın?

Reklamcıların tüketicilerden birkaç adım önde olması anlaşılır hatta gerekli bir durum. Ancak halkı anlamamak, tüketici gerçekliğinden uzak olmak benim için kabul edilebilir değil. Dolayısıyla fikrine güvenen medya kullanımında da hedef kitlesini yakalayabiliyor mu ondan emin olmalı.

Ne yapmasın?

Aynı şey; tüketiciyi asla küçümsemesin, onun gerçeklerinden kopuk olmasın…

TÜM HABERLER

Felis 2017'de kazananlar belli oldu
Felis 2017'de kazananlar belli oldu

2017'de 12'inci kez düzenlenen Felis Ödülleri, Zorlu PSM'de düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Sektörün en iyi işleri Felislerine kavuştu
Sektörün en iyi işleri Felislerine kavuştu

Bu sene 12’inci kez düzenlenen Felis Ödülleri sona erdi.

12. Felis Ödülleri ilk gecede sahiplerini buldu
12. Felis Ödülleri ilk gecede sahiplerini buldu

Bu yıl 12'inci kez düzenlenen Felis Ödülleri'nin ilk gecesi sona erdi.

Rekor!
Rekor!

Tüm kategorilerde toplamda 3 bin 385 başvuru alan Felis, sektör yarışmaları tarihinde en yüksek başvuru sayısına ulaşarak rekor kırdı.

Felis'i değerli kılan 7 özellik
Felis'i değerli kılan 7 özellik

Bu yıl 12'nci yaşını kutlayan Felis Ödülleri'ne katılmak için sayısız neden var. Yedisi burada!

Felis hakkında merak edilenler
Felis hakkında merak edilenler

"Bir kedi gördüm sanki" şaşkınlığını yaşamamak için bu soru-cevaplara göz atın.

İşte Felis'in yeni bölümleri!
İşte Felis'in yeni bölümleri!

Bu sene Felis 2017'de üç yeni bölüm var: Dönüştüren Pazarlama Etkisi, Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik, Entegre Kampanyalar.

Felis Ödülleri 2017 başvuruları başladı!
Felis Ödülleri 2017 başvuruları başladı!

7-8 Kasım 2017'de 12'ncisi düzenlenecek Felis Ödülleri'ne başvurular 27 Eylül tarihine kadar devam edecek.

Felis 2017 yeniliklerle geliyor
Felis 2017 yeniliklerle geliyor

Bu yıl 8-9 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek ve yaratıcılık ile etkiyi aynı düzlemde ele alarak değerlendiren Felis Ödülleri her zaman olduğu gibi yeniliklerle geliyor.

Ana mecralardaki zihin açan fikirler
Ana mecralardaki zihin açan fikirler

Dijital devrimle yeni fikirlere yelken açan ana mecralardaki en yaratıcı ve etkili çalışmalar Felis için yarışıyor.