Felis Ödülleri

 

HABERLER

FELİS 2016’NIN BENZERSİZ KATEGORİLERİ

Her yıl sektörün ihtiyaçları doğrultusunda kendini yenileyen Felis, başka yarışmalarda bulunmayan kategorileriyle sektöre yepyeni pencereler açıyor. FELİS 2016’NIN BENZERSİZ KATEGORİLERİ

Yaratıcı endüstrilerin çağın gerektirdiği dönüşümü yaşaması Felis Ödülleri’ni de dönüştürüyor. Her yıl kendisini geliştiren Felis Ödülleri, bu itkiyle büyümeye devam ediyor.

24 yıllık pazarlama iletişimi dergisi MediaCat’in yetkinliğiyle hayata geçirilen Felis Ödülleri, 2016’da ulusal veya uluslararası benzerlerinde bulunmayan alt kategorileriyle endüstriye farklı bir yaklaşım sunuyor.

Sektörel kategorileri minimum seviyeye indirip uzmanlık kategorilerine odaklanan Felis, ajansların kendi işlerine farklı bir gözle bakabileceği yeni açılar sunuyor.

Geçen sene 13 bölümden oluşan Felis Ödülleri bu yıl 14 bölümde kurgulanırken, mevcut bölümlere de birçok farklı ve yeni kategoriler eklendi. Eklenen yeni bölüm ve kategorilerle Felis bu yıl tam 390 farklı kategoride başvuru alacak. Bu 390 alt kategorinin önemli bir kısmı sektörün ilk kez karşılaşacağı başlıklarla işleri değerlendirecek.

Geçen sene eklenen Film Craft kategorisi bu yıl sektörün tüm disiplinlerine açılarak Üretimde Ustalık başlığıyla başvuruya açılıyor. Yarışmanın ana bölümlerinden Tasarım bölümü de bundan böyle bu bölümün içinde değerlendirilecek.

Tüm dünyada yükselen sağlık ve wellness sektörünün ülkemizdeki yansımalarına da kulak verildi ve Felis’e Sağlık İletişimi Bölümü eklendi. Bu bölümün alt kategorileri hem sağlık profesyonellerine hem de tüketicilere yönelik gerçekleştirilen pazarlama iletişimi faaliyetlerini değerlendirecek en modern biçimde kurgulandı.

Felis’e eklenen son ve en belki de en önemli bölüm olan Pazarlama Etkisi sektörde bambaşka bir heyecan yaratacak. Çünkü bu bölümde ajanslar değil, pazarda rekabet eden firmalar yarışacak.

Sadece pazarlama departmanlarının başvurusuna açık olan Pazarlama Etkisi bölümünde geriye dönük üç yıl içinde sektörde pazarı şekillendirmiş, kendi pazarını yaratmış, kısacası oyunun kurallarını yeniden yazan pazarlama stratejileri değerlendirilecek.

Felis’in tüm bölümleri şöyle sıralanıyor:

1.      Açıkhava Bölümü

2.      Basın Bölümü

3.      Dijital Bölüm

4.      Doğrudan Pazarlama Bölümü

5.      Film Bölümü

6.      Markalı İçerik ve Eğlence Bölümü

7.      Medya Bölümü

8.      Mobil Bölümü

9.      Pazarlama Etkisi Bölümü

10.  PR Bölümü

11.  Promo ve Aktivasyon Bölümü

12.  Radyo Bölümü

13.  Sağlık İletişimi Bölümü

14.  Üretimde Ustalık Bölümü

Başvuru süreci 1 Ağustos’ta başlayacak olan Felis Ödülleri bu yıl 10-11 Kasım tarihlerinde yapılacak ödül töreniyle sahiplerini bulacak. www.felisodulleri.com sitesinden başvurularının  gerçekleştirileceği yarışmanın 13 bölümüne 11 Eylül 2015 ve 9 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilmiş projeler katılabilecek.

Pazarlama Etkisi Bölümü’nde ise 1 Haziran 2013 – 30 Haziran 2016 tarihleri arasında hayata geçmiş çalışmalar başvurabilecek.

Kategori listesinin tamamı için: www.felisodulleri.com

TÜM HABERLER

Felis 2017'de kazananlar belli oldu
Felis 2017'de kazananlar belli oldu

2017'de 12'inci kez düzenlenen Felis Ödülleri, Zorlu PSM'de düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Sektörün en iyi işleri Felislerine kavuştu
Sektörün en iyi işleri Felislerine kavuştu

Bu sene 12’inci kez düzenlenen Felis Ödülleri sona erdi.

12. Felis Ödülleri ilk gecede sahiplerini buldu
12. Felis Ödülleri ilk gecede sahiplerini buldu

Bu yıl 12'inci kez düzenlenen Felis Ödülleri'nin ilk gecesi sona erdi.

Rekor!
Rekor!

Tüm kategorilerde toplamda 3 bin 385 başvuru alan Felis, sektör yarışmaları tarihinde en yüksek başvuru sayısına ulaşarak rekor kırdı.

Felis'i değerli kılan 7 özellik
Felis'i değerli kılan 7 özellik

Bu yıl 12'nci yaşını kutlayan Felis Ödülleri'ne katılmak için sayısız neden var. Yedisi burada!

Felis hakkında merak edilenler
Felis hakkında merak edilenler

"Bir kedi gördüm sanki" şaşkınlığını yaşamamak için bu soru-cevaplara göz atın.

İşte Felis'in yeni bölümleri!
İşte Felis'in yeni bölümleri!

Bu sene Felis 2017'de üç yeni bölüm var: Dönüştüren Pazarlama Etkisi, Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik, Entegre Kampanyalar.

Felis Ödülleri 2017 başvuruları başladı!
Felis Ödülleri 2017 başvuruları başladı!

7-8 Kasım 2017'de 12'ncisi düzenlenecek Felis Ödülleri'ne başvurular 27 Eylül tarihine kadar devam edecek.

Felis 2017 yeniliklerle geliyor
Felis 2017 yeniliklerle geliyor

Bu yıl 8-9 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek ve yaratıcılık ile etkiyi aynı düzlemde ele alarak değerlendiren Felis Ödülleri her zaman olduğu gibi yeniliklerle geliyor.

Medyayı yeniden şekillendirenler!
Medyayı yeniden şekillendirenler!

Yaratıcı medya kullanımında en geniş başvuru seçeneğini sunan Felis, yılın en iyi medya fikirlerini arıyor.