FELİS 2017

JÜRİ BAŞKANI

Oğuz Savaşan

Dijital Bölüm

Oğuz Savaşan

Rabarba
Kurucu Ortak ve Ajans Başkanı

1970’de İstanbul’da doğdu. Liseyi Robert Kolej’de okudu. 1992’de Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliğini ve sonrasında London City University Business School’da M.B.A. in Strategy programını bitirdi. Unilever’de Ürün Müdürü, Eczacıbaşı Yapı Grubu şirketlerinde Pazarlama Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı, Young&Rubicam / Reklamevi’nde reklam stratejilerinden sorumlu Ajans Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2004 başında Y&R’dan ayrıldı ve Alametifarika’nın kurucu ekibi içinde hem stratejik planlama, hem de yaratıcı roller üstlendi. 2007’de Alametifarika’dan ayrılarak Rabarba’yı, 2011’de Duello Games isimli oyun stüdyosunu kurdu.

Rabarba, hem 2011 ve hem 2013’de, Global Effie organizasyonunun yayınladığı "Most Effective Independent Agency Offices" dünya sıralamasında üçüncü sırada yer aldı. Capital Dergisinin geleneksel ‘’En Beğenilen Şirketler Anketi’’nde 2012’de sektörün en beğendiği ilk üç reklam ajansı içerisine girdi.

2007 - 2014 arasında yurt içinde ve uluslararası reklam yarışmalarında jüri üyeliği yaptı; stratejisini oluşturduğu reklam kampanyaları 9 Altın, 8 Gümüş ve 7 Bronz Effie aldı. Rabarba’nın yaratıcı yönetmeni olarak Kristal Elma, Felis, Altın Örümcek, Effie ve Grand Interactive Awards’da 60'ın üzerinde yerli; New York Festivals, Eurobest ve MMA Global Awards’da 8 uluslararsı ödül kazandı.Turkcell için yaptığı Twitter kampanyası ile, Golden Drum'da Türkiye'ye ilk kez dijital alanda bir global Grand Prix kazandırdı.

Profesyonel ilgi alanları içerisinde rekabet stratejisi, konumlandırma, marka mimarisi, hikaye kurgusu, yaratıcılık ve kalitatif araştırma teknikleri var. İş dışında endüstriyel ve mekansal tasarım, müzik ve çocukları Derin ve Sarp’la ilgileniyor.

JÜRİ ÜYELERİ

JÜRİ BAŞKANI

İhsan Karagöz

Dönüştüren Pazarlama Etkisi Bölümü

İhsan Karagöz

Mondelez International Türkiye
Genel Müdürü

Marmara Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan İhsan Karagöz, yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme dalında yaptı.

İş hayatına Marsa-Kraft’da başlayan İhsan Karagöz, bu şirkette sırasıyla, Satış, MIS, Lojistik ve Pazarlama yöneticilikleri yaptı. Pazarlamada, Hayat su, Milka, Maxwell House ve Jacobs markalarını yönetti. 1997 yılında Gillette Türkiye’de Permatik Marka Müdürü olarak göreve başladı ve sonrasında Türkiye ve Akdeniz Bölgesi HUB’ından sorumlu Pazarlama Direktörlüğü’ne geldi. İhsan Karagöz 2003-2006 yılları arasında Gillette AMEE (Africa Middle East and Eastern Europe) Merkezi Londra’da, Kişisel Bakım Ürünleri Kategorisi Pazarlama Direktörlüğü yaptı. 2006-2008 Yılları arasında P&G Agız bakım ve Erkek bakım ürünleri kategorilerinden sorumlu Turkey & CCAR Pazarlama Direktörlüğü pozisyonuna geldi ve 2008-2010 yılları arasında Procter and Gamble CEEMEA (Central Eastern Europe, Middle East and Africa) bölgesinden sorumlu Braun Elektrikli ürünler kategorisinin Bölge Pazarlama  Direktörlüğü görevini şirket merkezi Cenevre’de üstlendi. 2011-2015 yılları arasında Kale Grubunda önce Chief Marketing Officer ve sonrasında da Batı Yarımküre Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2015-2016 yılları arasında da Iron Mountain Türkiye Genel Müdürü görevini üstlendi

Mondelez International Türkiye Genel Müdürlüğü görevine 2016 Kasım ayında gelen Ihsan Karagöz, 2017 Ocak ayından itibaren Türkiye ve İhraç Pazarlardan Sorumlu GM görevini yürütmektedir. İhsan Karagöz evli ve bir çocuk babasıdır.

JÜRİ ÜYELERİ

JÜRİ BAŞKANI

Ayşe Aydın

Film, Radyo, Entegre Kampanyalar Bölümü

Ayşe Aydın

Y&R
İstanbul Yönetici Kreatif Direktörü

1980 doğumlu olan Ayşe Aydın, 13 yıldır reklam sektöründe çalışıyor.

Sırasıyla, DDA, DDB&Co., Rafineri'de reklam yazarlığı; Medina Turgul DDB'de reklam yazarligi ve kreatif grup başkanlığı yaptı.

2014 Şubat ayında Team Red Kreatif Direktörü olarak çalışmaya başladı. Mart 2015 itibariyle Y&R/Team Red Executive Kreatif Direktörü olarak çalışmaya başladı. Bugüne kadar bu ajanslarda Akbank, Hürriyet, Volkswagen, Siemens, SEK, Unilever, Opet, Migros, Arçelik, Digiturk ve Vodafone gibi markalar için çalıştı.

Yerel ve global yaratıcılık festivallerinde, Türkiye’nin ilk Cannes Lions Grand Prix’si de dahil olmak üzere birçok ödül almıştır.

JÜRİ ÜYELERİ

JÜRİ BAŞKANI

Sanem Oktar

Marka Deneyimi ve Aktivasyon Bölümü

Sanem Oktar

WUNDERMAN ISTANBUL
CEO'su

Sanem Oktar, İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Kariyerine 1993 yılında Colgate Palmolive Türkiye’de başlayan Sanem Oktar bir seri kadın girişimcidir. 1997 yılında ilk şirketi Tribeca İletişim Danışmanlığı’nı kurdu. İki yıl sonra  satış ve pazarlama destek hizmetleri veren Tribal Satış ve Pazarlama Destek Hizmetleri’nin kurucu ortağı olan Sanem Oktar, 2000 yılında da veri tabanına dayalı pazarlama şirketi directCom şirketini kurdu. 2002 yılında birebir pazarlama konusunda danışmanlık veren dünyanın önde gelen şirketlerinden Peppers&Rogers Türkiye ofisinin kurucu ortakları arasında yer aldı. CRM ve birebir pazarlama konusunda Türkiye’nin önce gelen şirketlerine veri tabanı kurulması, veri stratejilerinin oluşması, sadakat kampanyaları ve birebir kampanya oluşturması konuşunsa hizmet verdi.2008 yılında sahip olduğu Peppers&Rogers Türkiye ofisindeki hisselerini Amerikalı Teletek Grubuna sattı.

Sanem Oktar, 2011 yılında da Limonsocial sosyal medya ajansını kurdu. Şuan CRM, Etkinlik, Dijital Pazarlama konusunda entegre pazarlama çözümleri sunan directComm Marketing Group ve Limonsocial şirketlerinde yönetici ortak ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş yaşamını sürdürmektedir. İçinde bulunduğu sektörü geliştirmek adına, 2005 yılında kurulan Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği’nin (DPİD) 12 kurucu üyesinden biri oldu ve 2007-2009 yıllarında DPİD Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. İletişim, satış ve pazarlama danışmanlığı konusunda Türkiye’nin belli başlı markaları ile farklı sektörlerde çalışan Sanem Oktar, kariyeri boyunca ulusal ve uluslararası birçok farklı marka ile çalıştı. İmza attığı çok sayıda proje ise çeşitli yarışmalar ile ödüllendirildi.

2015 yılında dünyanın en büyük reklam ve medya satın alma şirketi WPP ile ortaklık yapan Sanem Oktar, kendisini seri girişimci olarak tanımlamaktadır. 2017 yılı itibari ile de Wunderman şirketi ile birleşen directComm şirketinin CEO’su olarak görev yapmaktadır.

2010 yılında Türkiye’nin en başarılı 10 kadın girişimcisinden beri seçilen Sanem Oktar, 2010 yılından beri kadının ekonomik ve sosyal hayatta güçlendirilmesi konusunda eğitim ve mentolük projelerinde  KAGIDER (Kadın Girişimciler Derneği) üyesi olarak çalışmış, 2015 yılında KAGIDER Başkanı seçilmiştir. 2016 yılında «Womento Watch» Fark Yaratan 10 Kadın arasında yer alarak Girişimci Lider Ödülü almıştır. Sanem Oktar evli ve iki kız çocuğu annesidir. 

JÜRİ ÜYELERİ

JÜRİ BAŞKANI

İnanç Dedebaş

Markalı İçerik ve Eğlence Bölümü

İnanç Dedebaş

Publicis One
CEO'su

İnanç Dedebaş, 2017 Ocak ayında Publicis Groupe’un yeni yapılanmasıyla birlikte Publicis One Türkiye’nin CEO’su olarak atandı. Dedebaş, Publicis One Türkiye çatısı altında bulunan tüm markaların (Publicis İstanbul, Publicis Healthcare, Leo Burnett, MSL Türkiye, Saatchi & Saatchi, Publicis Emil, Voden, Arc, Starcom, Spark Foundry, Zenith, Vivaki Creative, DataWise ve Performics) liderliğini üstlenmektedir. 
Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan İnanç Dedebaş, yüksek lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi MBA programında tamamladı.Kariyerine SMG ajanslarından Starcom’da başlayan Dedebaş, ulusal ve uluslararası birçok markaya medya planlama ve satınalma hizmeti verdi. Ardından Starcom P&G takımının liderliğini yürüterek farklı kategorilerdeki markaların büyümesinde önemli rol oynadı. 2014 yılında Vivaki Türkiye Ülke Başkanı ve Starcom Mediavest Group CEO'su olarak göreve getirilen Dedebaş, Starcom’un tüm Türkiye operasyonlarını yöneterek, Starcom adına birçok uluslararası (M&M Awards, Cannes Media Lions finali, P&G Global Media Awards) ve ulusal (Effie, Kristal Elma, Felis) reklamcılık ödülü kazanılmasına katkısı oldu.
Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olan Dedebaş, farklı konferans, eğitim ve etkinliklerde pazarlama iletişimi, iletişim planlama ve stratejileri üzerine seminerler; üniversitelerde bu konu üzerine dersler vermektedir.

JÜRİ ÜYELERİ

JÜRİ BAŞKANI

Volkan Biçer

Mobil Bölümü

Volkan Biçer

AdColony
EMEA Başkanı

1984 İstanbul doğumlu olan Volkan Biçer, Boğaziçi Üniversitesi’nde Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde lisans eğitimini aldıktan sonra Galatasaray Üniversitesi’nde MBA eğitimini tamamladı. Turkcell’in Mobil Pazarlama & Reklam Departmanı’nda Ürün Yöneticisi ve Yahoo! EMEA ekibinde Ülke İçerik Yöneticisi olarak çalışan Biçer, aynı zamanda Yahoo! EMEA Pazarlama Ekibinde Hedef Kitle & Topluluk Yöneticisi görevlerini yürüttü. 2009'da Türkiye'nin lider mobil reklam ağı mobilike'ı kurdu. 2016 yılında MMA Türkiye başkanlığını yürüten Volkan Biçer; 2015 yılında mobilike şirketinin global mobil reklam devi AdColony bünyesine katılmasının ardından, bugün AdColony’nin Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Latin Amerika bölgelerinden sorumlu başkanı olarak görevini sürdürmektedir. 

JÜRİ ÜYELERİ

JÜRİ BAŞKANI

Ergun Gümrah

PR Bölümü

Ergun Gümrah

Goodworks İletişim Danışmanlığı
Ajans Başkanı

Gazeteciliğe 1984 yılında Yeni Asır’da başladı. İstanbul’da Sabah, Hürriyet ve Milliyet EP dergilerinde muhabir olarak çalıştı. 1993 yılında Dr. Stress programının yapımcısı oldu. 1994-1997 yılları arasında Türkiye’nin ilk ekonomi kanalı olan Kanal E’nin stratejisini belirledi. Prototipini hazırlayarak, 4 yıl boyunca Genel Koordinatörlüğü’nü yürüttü. 1997-1999 yıllarında Kent TV’nin yeniden yapılanmasını gerçekleştirdi ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini yaptı. 2000 yılında Cumhuriyet TV’yi, 2001 Ocak ayında Türkiye’nin ilk sağlık kanalı olan Medical Channel’ın kuruluşunu gerçekleştirdi.


2001-2014 arasında Leo PR - MSLGROUP Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. Türkiye’de TV ve Medyada Haber Olmak isimli iki çok yazarlı kitabı bulunan Gümrah, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler alanında çok sayıda ödülün sahibidir.  1 Ocak 2015 tarihinde GoodWorks iletişim Danışmanlığını kuran ve Ajans Başkanı olan Gümrah, İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği’nin (İDA) Yönetim Kurulu Başkanı görevini de yürütüyor.

 

JÜRİ ÜYELERİ

JÜRİ BAŞKANI

Taygun Günay

Sağlık İletişimi Bölümü

Taygun Günay

Bayer Tüketici Sağlığı
Ülke Müdürü

Aralık 2017 tarihinden bu yana, Bayer Türkiye-Tüketici Sağlığı bölümünde Ülke Müdürü olarak görev yapmaktadır. 1995 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve ardından 1997 yılında Pennsylvania State Üniversitesi’nde MBA programını tamamlamıştır. Günay, kariyeri boyunca P&G ve Gillette firmalarında aralarında Türkiye, İngiltere, İsviçre, Azerbaycan ülkelerinin bulunduğu çeşitli lokal ve uluslararası görevlerde yer almıştır.

 

JÜRİ ÜYELERİ

JÜRİ BAŞKANI

Emine Çubukçu

Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Bölümü

Emine Çubukçu

Ogilvy İstanbul
CEO'su

Reklam, halkla ilişkiler ve kamu ilişkilerinde, kamuoyu ve tüketici eğilimlerini yansıtan, verilere dayalı stratejilerin geliştirilmesi, marka iletişimi ile konu ve kriz yönetimi alanlarında yurtiçi ve dışında 26 yıllık deneyime sahip olan Çubukçu, Ogilvy İstanbul CEO’sudur.

2009-2017 yılları arasında Ogilvy PR’ın Genel Müdürü olan Çubukçu, Ogilvy İstanbul’a katılmadan önce 8 yıl boyunca Washington, DC’de Aman and Associates’de Müşteri Grubu Yöneticisi olarak görev yaptı. Burada, Lifetime Television for Women, TNT, Discovery Channel’s Animal Planet, The New Republic, A.B.D Adalet Bakanlığı ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının da aralarında bulunduğu çok sayıda müşteriye hizmet verdi. Türkiye’de ise çeşitli uluslararası reklam ajanslarında çalıştı.

 Emine Çubukçu 2012-2018 yılları arasında İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (IDA) ve Uluslararası İletişim Danışmanları Organizasyonu (ICCO) Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

 Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden lisans, İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümünden yüksek lisans dereceleri bulunan Emine Çubukçu, evli ve bir erkek çocuk annesi.

JÜRİ ÜYELERİ

JÜRİ BAŞKANI

Özge Güven

Üretimde Ustalık Bölümü

Özge Güven

TBWA\İstanbul
Tasarım Direktörü

Özge Güven, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Grafik Tasarım bölümü mezunu, aynı bölümde Yüksek Lisans'a devam etti. Reklam sektöründen önce farklı tasarım stüdyolarında kurumsal kimlik tasarımı, yayın tasarımı, sergileme tasarımı, ambalaj tasarımı  gibi alanlarda çalıştı. Hollanda'da geçirdiği süreçte Lava, Ontwerpwerk gibi stüdyolarda multidisipliner projeler içinde yer aldı.

İstanbul'da çeşitli kültür sanat kurumlarının iletişim tasarımları üzerinde çalıştı, çalışmaya devam ediyor. İKSV 3. Tasarım Bienali küratörleri tarafından davet edilen, bienalin iletişimini kuran ve bienalin bir parçası olan beş tasarımcıdan biri oldu. 10 yıldır süren Yahşibey Tasarım Çalışmaları'nda workshoplara katıldı, proje yöneticiliği yaptı, bu bağlamda tasarım eğitimi üzerine düşünüyor, farklı tasarım disiplinleri ile yakın temasta kalmaya çalışıyor. 

2014 yılında TBWA\İstanbul'da Sanat Yönetmeni olarak çalışmaya başladı. 2018 itibariyle TBWA Design Community adlı departmanın kuruluşuyla Tasarım Direktörü olarak görev aldı. İşleri, Europen Design Awards, Epica, Dubai Lynx, Felis, Kristal Elma, Kırmızı, GMK gibi yarışmalarda ödüllendirildi. Cannes Lions'ta iki kere kısa listeye girdi, bu sene son işiyle Cannes Lions'tan Türkiye'nin Tasarım kategorisindeki ilk ödülü olan Bronz Aslan sahibi oldu. Devamında aynı iş, Loerries Awards’ta Grand Prix kazandı.


JÜRİ ÜYELERİ

 • 01 Ağustos

  Başvuru Başlangıç Tarihi

 • 26 Eylül

  Başvuru Bitiş Tarihi

 • 01 Ekim - 07 Ekim

  Jüri Online Değerlendirme

 • 16 Ekim

  Sağlık İletişimi Bölümü Değerlendirme Toplantısı

 • 16 Ekim

  Mobil Bölümü Değerlendirme Toplantısı

 • 16 Ekim

  Verinin Yaratıcı Kullanımı Bölümü Değerlendirme Toplantısı

 • 16 Ekim

  Marka Deneyimi Ve Aktivasyon Bölümü Değerlendirme Toplantısı

 • 16 Ekim - 26 Ekim

  Jüri Değerlendirme Toplantıları

 • 19 Ekim

  Medya Bölümü Değerlendirme Toplantısı

 • 19 Ekim

  PR Bölümü Değerlendirme Toplantısı

 • 19 Ekim

  Sosyal Sorumluluk Sürdürülebilirlik Bölümü Değerlendirme Toplantısı

 • 23 Ekim

  Üretimde Ustalık Bölümü Değerlendirme Toplantısı

 • 23 Ekim

  Markalı İçerik Ve Eğlence Bölümü Değerlendirme Toplantısı

 • 23 Ekim

  Dönüştüren Pazarlama Etkisi Bölümü Değerlendirme Toplantısı

 • 25 Ekim

  Açık Hava, Basın Bölümleri Değerlendirme Toplantısı

 • 25 Ekim

  Film, Radyo, Entegre Kampanya Bölümleri Değerlendirme Toplantısı

 • 25 Ekim

  Dijital Bölüm Değerlendirme Toplantısı

 • 08 Kasım - 09 Kasım

  Felis Ödül Töreni