Felis Ödülleri

 

Sık Sorulanlar

Nasıl üye olabilirim?

Yarışmaya üye olmak için geçerli bir e-posta adresi gerekmektedir. “Giriş Yap” butonuyla açılan pencerede  “Üye Ol” u tıklayarak dolduracağınız basit bir form ile üyelik başvurunuzu yapabilirsiniz. Belirleyeceğiniz bir kullanıcı adı, parola ve geçerli e-posta adresiniz site üyeliğinizin anahtarları olacaktır. E-posta adresinize gelecek aktivasyon linkine giderek üyeliğinizi aktif hale getirip yarışmaya başvuru yapabilirsiniz. 

Siteye üyelik ücretli mi?

Siteye üyelik ücretsizdir.

Siteye geçen seneki üye bilgilerimle giriş yapabilir miyim ?

Sistemimiz yenilendiği için yeni üye kaydı yapmanız gerekmektedir.

Şifremi unuttum. Ne yapmalıyım?

Sitenin sağ üst köşesinde bulunan “Giriş Yap” panelinde “Şifremi unuttum” linki yer almaktadır. Buraya tıklayarak açtığınız sayfada, siteye daha önce üye olurken verdiğiniz e-posta adresinizi girerek yeni şifrenizi talep edebilirsiniz.

Aktivasyon linki e-posta adresime gelmedi, ne yapmalıyım?

Öncelikle e-posta adresinizi doğru yazdığınızdan emin olmalısınız. E-posta hesabınız kullanılabilir olmalıdır. Bazı durumlarda internet trafiğindeki yoğunluk e-postaların geç ulaşmasına sebep olabilmektedir. Ayrıca aktivasyon için gönderdiğimiz e-posta, hesabınızca spam olarak algılanmış olabilir, bu nedenle lütfen e-posta hesabınızın spam/önemsiz klasörünü kontrol ediniz. Bu klasörleri de kontrol ettikten sonra hala aktivasyon koduna ulaşamadıysanız sitenin sağ üst köşesinde bulunan "Giriş Yap" panelinde yer alan "Aktivasyon Kodu Gelmedi" linkine tıklayarak tekrar gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Aktivasyon linki yine de size ulaşmadıysa lütfen iletişim bölümündeki adrese giderek e-posta adresinizi yazarak sorunun giderilmesini talep ediniz. 

Yarışmaya istediğim kadar iş yollayabilir miyim? Çalışmalara kaç görsel yollama hakkım var?

Yarışmaya istediğiniz kategoride, istediğiniz kadar başvurabilirsiniz. Her başvurunuz için kampanya kategorisine en fazla 5 adet(4 görsel + 1 video), diğer kategorilere ise en fazla 3(2 görsel + 1 video) adet görsel yükleyebilirsiniz.

Daha önce bir başka yarışmaya da gönderdiğim işimi Felis Ödülleri’ne de gönderebilir miyim?

Evet. Daha önce başka bir yarışmaya yaptığınız başvuruyla Felis Ödülleri’ne de başvurabilirsiniz.

Aynı işi farklı kategorilere de gönderebilir miyim?

Aynı işi farklı kategorilere de gönderebilirsiniz. 

Yarışmaya katılmak için bir ücret ödemem gerekiyor mu?

Yarışmaya katılım ücreti; yarışmaya yüklediğiniz kategorilerin katılım bedellerinden oluşmaktadır. Ajanslar için bir katılım bedeli yoktur. 

Reklamveren olarak Dönüştüren Pazarlama Etkisi Bölümü'ne başvurmak isteyen başvuru sahipleri ise başvurdukları kategorilerin katılım bedelleri dışında "Şirket Katılım Bedeli"ni ödemeleri gerekmektedir.

Başvuru Dönemi: 17 Temmuz - 27 Eylül 2017

Reklamveren Katılım Bedeli: 975TL + KDV

İş Katılım Bedeli: 395TL + KDV

Başvurularımı ve ödeme durumunu nasıl takip edebilirim?

Siteye giriş yaptıktan sonra menüde yer alan "Başvurular" başlığına tıklayarak bütün başvurularınızı ve ödeme durumunu takip edebilirsiniz.

Başvurular sayfasında başvurularım listeleniyor ancak detaylarını da görmek istiyorum. Mümkün mü?

Detaylarını görüntülemek istediğiniz başvurularınızın ismine tıklayarak ön izleme sayfasına ulaşabilirsiniz. Ön izleme sayfasında doldurduğunuz formun ve yüklediğiniz çalışmaların detaylarına ulaşabilirsiniz.

Doldurduğum formda ya da yüklediğim çalışmalarda değişiklik yapabilir miyim?

Başvurular sayfasında listelenen projelerinize ait form içeriği ve dokümanlarda, düzenle ikonunu kullanarak değişiklik yapabilirsiniz. Ancak, tamamla ikonuna tıklayarak ödeme için hazır konuma getirdiğiniz projelerinizle ilgili daha sonra herhangi bir değişiklik yapmanız mümkün değildir. Bu nedenle başvurularınızı tamamlamadan önce tüm içeriğin eksiksiz ve istediğiniz şekilde olduğundan emin olun.

Başvurusunu yapıp yarışmaya sokmaktan vazgeçtiğim işler var. İptal edebilir miyim?

"Başvurular" bölümünde listelenen projelerinizden henüz ödemesini yapmadıklarınızı sil ikonunu kullanarak silebilirsiniz. Ancak, ödemenizi yaptıktan sonra artık iptal işlemi yapılamaz.

 

Yükleyeceğim dokümanların formatı ve boyutu ne olmalı?

Tanıtım görsellerinizin JPEG formatında, tanıtım ses dosyanızın ise MP3 formatında olması gerekmektedir. 
Tanıtım video klibiniz, MP4 + H.264, Audio: MP3 olarak encode edilmelidir. Görüntü ve ses tek dosya halinde olmalıdır.  Video dosyaları maksimum 2 dk. uzunluğunda olmalıdır.

Yükleyeceğiniz her bir doküman maksimum 100MB boyutunda olabilir. 100MB'tan büyük dokümanlar sistem tarafından kabul edilmeyecektir.

Başvurularımı yaptım ama henüz ödemesini yapmadım. İptal olur mu?

Yapmış olduğunuz başvuruya ait ödemeyi, başvuru dönemi içerisinde web sitesi üzerinden online olarak yapmanız gerekmektedir. Bu zaman dilimi içerisinde ödemeniz yapılmadığı takdirde başvurunuz zaman aşımına uğrayacak ve iptal edilecektir. 

İş gönderip ödemeyi yaptıktan sonra tekrar iş göndermek istersem nasıl bir yol izlemeliyim?

Başvuru süresinin bitiminden sonra işler öncelikli olarak ön jüri tarafından 9 Ekim - 15 Ekim tarihleri arasında değerlendirilecek ve kısa liste belirlenecektir. Yarışma sonuçları 7 ve 8 Kasım 2017’de yapılacak ödül törenlerinde açıklanacaktır.