FELİS 2017

JÜRİ BAŞKANI

Hakkı Mısırlıoğlu

AÇIKHAVA, BASIN BÖLÜMÜ

Hakkı Mısırlıoğlu

Ultra Ajans
Eş Başkan & Yaratıcı Yönetmen

1957 doğumlu Hakkı Mısırlıoğlu, Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Grafik bölümünden 1983 yılında master seviyesinde mezun oldu.

Kuruluşundan bu yana Ultra’nın yaratıcı yönetmeni.

Grafikerler Meslek Kuruluşu ve Reklamcılar Derneği yönetim kurullarında görev aldı.

Grafik tasarım çalışmaları GMK sergilerinde,ekibinde yer aldığı reklam çalışmaları Kristal Elma, Kırmızı, Effie, Felis, Cannes, Epica gibi sektörel yarışmalarda ödüller ve finalistlikler kazandı.

Kristal Elma ve Kırmızı ödüllerinde jüri başkanlığı ve üyelikleri, Cannes festivalinde jüri üyeliğinde bulundu.

JÜRİ ÜYELERİ

JÜRİ BAŞKANI

Arda Erdik

DİJİTAL BÖLÜM

Arda Erdik

Tribal Worldwide Istanbul
Ajans Başkanı & Yaratıcı Yönetmen

Reklamcılığa 2001 yılında reklam yazarı olarak başladı. 2006 yılında DDB İstanbul ekibine katıldı. 2012 yılında bir kariyer molası verdi ve dünyayı gezdi. Ardından Tribal Worldwide Istanbul'a yaratıcı yönetmen olarak döndü. Tribal Worldwide Istanbul, son 4 sene içerisinde 4 Büyük Ödül de dahil olmak üzere, 200'den fazla ulusal ve uluslararası ödül kazandı.

2016 yılında, Tribal Worldwide Istanbul'un Ajans Başkanlığı görevini de üstlendi. Aynı zamanda Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu üyesidir. 2011 yılından beri, Kadir Has Üniversitesi'nde Reklam Yazarlığı dersleri vermektedir.

JÜRİ ÜYELERİ

JÜRİ BAŞKANI

Neslihan Olcay

DOĞRUDAN PAZARLAMA & PROMO VE AKTİVASYON BÖLÜMÜ

Neslihan Olcay

Maxus Türkiye
CEO

Neslihan Olcay, Ocak 2011’den bu yana Maxus Türkiye CEO’sudur. Dünyanın bir numaralı medya yatırım yönetimi grubu GroupM’e bağlı bir medya ajansı olan Maxus, 2007’den bu yana Türkiye’de de reklamverenlerin yeni medya ortamında gereksinim duyduğu değişime yönelik çözümler üretme vizyonuyla medyanın gelenekselden dijitale tüm alanlarında hizmet vermektedir.

Üniversite yıllarında halkla ilişkiler ve etkinlik yönetimi alanlarında çalışan Neslihan Olcay, 1995-2010 yılları arasında Universal McCann, Initiative Media ve Mindshare gibi global medya ajanslarında planlama uzmanlığından yönetici ortaklığa kadar farklı roller üstlendi. Kariyeri boyunca çeşitli sektörlerden gerek global gerekse de lokal sayısız reklamverenle çalışma imkanı buldu. Olcay, Ocak 2016’dan bu yana Maxus’taki görevine ek olarak, yeni bir pozisyon olan GroupM Türkiye Chief Digital Development Officer’lığı görevini de yürütmektedir.

Sektörümüze yeni yetenekler kazandırmaya ve insan kaynağımızın gelişimine büyük önem veren Neslihan Olcay, 1999-2008 yıllarında İstanbul ve Galatasaray üniversitelerinde medya planlama dersleri verdi. Sonraki yıllarda Bilgi, Galatasaray ve Koç üniversitelerindeki iletişim ve reklam konulu derslere ve etkinliklere konuk konuşmacı olarak katılmaya devam etti. 2012’de “Markaloji - Markaya Dair Her Şey” kitabının medya planlama bölümünü kaleme kaldı. 2011’den bu yana IAB Türkiye Eğitim Yürütme Kurulu Başkanı olan ve 2013’ten beri eşzamanlı olarak derneğin Başkan Yardımcılığı görevini de yürütmekte olan Olcay, Mayıs 2017 itibariyle IAB Avrupa Eğitim Yürütme Kurulu Başkanlığına seçilmiştir. IAB Türkiye çatısı altında tüm sektöre dijital alanda gelişim imkanı sağlayan Dijital Pazarlama İletişimi sertifika programı, UniChallenge+, ReKobi ve benzeri eğitim projelerinin geliştirilmesine öncülük eden Olcay, 2015 yılında GroupM’in akademisi AdvantageM kapsamında başlatılan dijital dönüşüm programının da liderliğini yapmaktadır.

2009’dan bu yana sektörümüzün Kristal Elma, Felis, A Awards, IAA Üniversitelerarası Reklam Yarışması, ODD Gladyatör, IAB Mixx Awards Türkiye ve IAB Mixx Awards Europe gibi bir çok yarışmasında jüri üyeliği ve IAB Mixx Awards Türkiye 2014’te jüri başkanlığı yapan Neslihan Olcay, 2016 Cannes Media Lions jürisinde de yer almıştır.

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji mezunu olan Neslihan Olcay, bir çocuk annesidir.

JÜRİ ÜYELERİ

JÜRİ BAŞKANI

Tankut Turnaoğlu

DÖNÜŞTÜREN PAZARLAMA ETKİSİ BÖLÜMÜ

Tankut Turnaoğlu

P&G Türkiye
Yönetim Kurulu Başkanı & Genel Müdür

Mart 2013'ten bu yana P&G Türkiye ve Kafkasya Genel Müdürlüğü görevini yürüten Turnaoğlu P&G kariyeri boyunca pek çok ülke ve pozisyonda görev aldı. Turnaoğlu; Kazakistan'da Orta Asya ve Kafkasya Ülke Müdürü, Brüksel'de Orta ve Doğu Avrupa Kumaş Bakım Pazarlama Müdürü, Singapur'da Asya ve Avustralya bölgesi Kumaş Bakımı Genel Müdürlüğü gibi çeşitli görevlerde bulundu.

Spor yoluyla çocukların ve gençlerin özgüvenini artıran programlara önem veren Turnaoğlu, Türkiye’ye dönüşü ile birlikte çocukların sporla büyümesini ve gelişmesini sağlamak amacıyla Olimpik Anneler hareketini hayata geçirdi. Bugün, Olimpik Anneler hareketi Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları yolunda Türkiye’den 30 sporcuyu ve annelerini destekliyor.

İçerisinde yenilikçilik barındıran iş fikirlerini, kurumsal sosyal sorumluluk projelerini ve şirket içi çalışma kültürünü destekleyen Turnaoğlu, P&G Türkiye Yeni Nesil Ofise Taşınma projesine öncülük etti. Yeni ofisin Y kuşağının hem kariyer hem de kişisel anlamda gelişim ihtiyaçlarına göre oluşturulmasına ve yeni bir çalışma kültürü yaratılmasına destek oldu.

Şirket içi girişimciliğe önem veren Turnaoğlu, yenilikçi girşimler ile alakalı ortaklıklar, yarışma ve şirket ziyaretlerini organize eden bir ekip kurulmasına öncülük etti. Türkiye'deki girişimcilik ekosisteminin gelişimini de destekleyen Turnaoğlu, Endeavor Türkiye’nin yönetim kurulunda P&G'yi temsil etmektedir.

Turnaoğlu aynı zamanda Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) ve Amerikan Şirketler Derneği (AmCham Türkiye/ABFT) Başkan Yardımcılıklarını; İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye)’nin yönetim kurulu üyeliğini üstlenmektedir.

Samsun Bafra doğumlu Turnaoğlu Samsun Anadolu Lisesi ardından Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olup, burslu olarak kabul edildiği Massachusetts Üniversitesi Uluslararası Finans ve Pazarlama çift anadal yüksek lisansını onur derecesi ile bitirdi. Turnaoğlu evli ve üç çocuk babasıdır.

JÜRİ ÜYELERİ

JÜRİ BAŞKANI

İlkay Gürpınar

FİLM, RADYO VE ENTEGRE KAMPANYALAR BÖLÜMÜ

İlkay Gürpınar

TBWA\ISTANBUL
CCO

İzmir Amerikan Lisesi, daha sonra da Boğaziçi Üniversitesi Uluslarası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Bölümü’nden mezun oldu.

Kariyerine reklam yazarı olarak başladı. 2006 yılında TBWA\ISTANBUL'a Kreatif Direktör olarak katıldı. Ekibe katılmasıyla birlikte, TBWA\ISTANBUL'un yıllar içinde Türkiye’nin en büyük ve en çok ödül alan ajansı haline gelmesine katkıda bulundu. 

Birçok uluslararası yarışma dışında Cannes Lions'ta üç kere jürilik görevi yaparak Türkiye’yi temsil etti. Ayrıca ekibi ile birlikte Cannes'dan Türkiye'ye en çok ödül getirenlerden biri. ADWOMEN tarafından dünyanın en etkili kadın kreatif direktörlerinden biri olarak gösterildi ve Mediacat/Advertising Age tarafından Yılın Reklamcısı seçildi. Son olarak bu sene, dünyanın en saygın pazarlama platformlarından Business Insider'in yayınladığı 'Dünyanın En Yaratıcı 30 Kadını' listesinde 3. sırada yer aldı. 

İlkay aynı zamanda, tüm dünyada ingilizce olarak yayınlanan kültür ve sanat dergisi 212'nin de kreatif direktörlüğünü yapıyor.

JÜRİ ÜYELERİ

JÜRİ BAŞKANI

Tuğbay Bilbay

MARKALI İÇERİK VE EĞLENCE BÖLÜMÜ

Tuğbay Bilbay

Manajans J. Walter Thompson Türkiye
CEO & COO

“Biz fark yaratan etkinin peşindeyiz. Gönül çelen fark, insanların değişmeyen özellikleri ve düşleri üzerine, bir takımın ortak enerjisi ile yaratılır.”

Ekipleriyle birlikte bazıları Türkiye’de hala tek olan 300’den fazla yaratıcılık, etkinlik ve mükemmellik ödülü kazandı. Cannes Lions, Clio, D&AD, LIAA ve The One Show yarışmalarının hepsinden altın ve gümüş olmak üzere ödül alan sayılı yaratıcı yönetmenlerimizden biri oldu. Dünyanın önemli yarışmalarında jüri üyelikleri yaptı. Üniversitelerde öğretim görevlisi olarak sektöründen aldıklarını geri vermek için çalıştı. 2010 yılından beri J. Walter Thompson Türkiye CEO’su ve COO’su olarak görev yapmaktadır.

JÜRİ ÜYELERİ

JÜRİ BAŞKANI

Demet İkiler

MEDYA BÖLÜMÜ

Demet İkiler

WPP Türkiye - GroupM Türkiye
Ülke Müdürü - CEO

Demet İkiler, 2008 yılında kurulmuş olan GroupM’in yeniden yapılandırılmasına öncülük etmek üzere 2011 yılı Ocak ayında yeni oluşturulan GroupM Türkiye CEO'su olarak atanmıştır. Xaxis ve Connect gibi yeni medya ve teknoloji faaliyetlerinin yanı sıra, GroupM bünyesinde bulunan Maxus, MEC, MediaCom ve Mindshare ile birlikte 2013-2015 yıllarında gruba katılan AMVG ve DirectComm’un da yönetimine yürütmektedir.

GroupM CEO’u görevine ek olarak 2013 yılı Kasım ayında Türkiye’de yeni oluşturulan WPP Ülke Başkanı pozisyonuna atanmıştır.

Demet İkiler GroupM CEO’su görevinden önce Mindshare Türkiye'nin 10 yıl boyunca CEO'su olarak görev yapmıştır. Bu süre zarfında, Mindshare, EMEA bölgesi içerisinde Yılın Ajansı seçilmiş ve Türkiye'deki en büyük medya ajansı (RECMA) haline gelmiştir.

Cannes Lions Festivalinde Türkiye'nin ilk medya jürisi üyesi olan Demet İkiler, Türkiye Reklamcılar Derneği’nde Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak önemli bir rol oynamaktadır. Aynı zamanda Dünya Ekonomik Forumu'nun Kadınların Güçlendirilmesinde Küresel Gündem Konseyinde GroupM ve WPP'yi temsil etmektedir. Türkiye'nin Cinsiyet Eşitliği Projesinde Liderlik Grubu üyesidir.

Advertising Age ile MediaCat tarafından 2013 yılında Türkiye'de "İzlenecek Kadınlar - Küresel Lider"listesinde yer almıştır. Fortune ve The Economist dergileri tarafından kısa bir süre önce Türkiye'deki en iyi 10 kadın CEO arasında gösterilmiştir.

Demet İkiler, Türkiye'de WPP'nin X Faktörü Dünya Kadın Liderlik Programının üyelerinden biridir. Bu programda aktif olarak çalışıyor ve geleceğin kadın liderlerinin gelişimini desteklemektedir.

JÜRİ ÜYELERİ

JÜRİ BAŞKANI

Tuna Tiryakioğlu

MOBİL BÖLÜM

Tuna Tiryakioğlu

Narkoz
Genel Müdür

1981 yılında İzmir'de doğdu. İzmir Amerikan Koleji’ni tamamladıktan sonra 2003 yılında Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nden mezun oldu.

2004-2009 yıllarında telekomünikasyon ve mobil pazarlama sektörlerinde iş geliştirme ve ürün yönetimi pozisyonlarında çalıştı. 2009 - 2014 yıllarında C-Section'da genel koordinatörlük yaparken, 2010 yılında kurulan Narkoz'un halen yonetici ortağı olarak çalışıyor. 2013 yılından beri ise insan kaynakları şirketi Hintkumaşı'nın ortağı.   

JÜRİ ÜYELERİ

JÜRİ BAŞKANI

Işıl Arıdağ

PR BÖLÜMÜ

Işıl Arıdağ

Ünite İletişim - Edelman
Yürütme Kurulu Başkanı

1978 yılında Robert Kolej ve 1982’de Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Işıl Arıdağ, psikoloji dalında lisansüstü eğitimi aldı.

Reklam ve halkla ilişkiler sektörlerinde profesyonel sorumluluklarını takiben, 1998 yılında halkla ilişkiler odağında kurulan ve zaman içinde CoffeeShop markasıyla etkinlik, reklam, dijital iletişim alanlarında yapılanarak ‘bütünleşik iletişim yönetimi’ sunan ÜNİTE İletişim’in kurucu ortağı oldu.  

2002-2006 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yarı zamanlı öğretim üyeliği görevini yürüttü. 2015-2016 döneminde İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği-İDA’nın Yönetim Kurulu Başkanı olarak sektörü temsil etti.

Işıl Arıdağ, ‘iletişim yönetimi’ konusunda konuk konuşmacı olarak etkinliklere katılmakta, kurum ve markalara ‘eğitim’ vermekte ve ‘kadının güçlenmesi’ bağlamında çeşitli platformlarda sorumluluk almaktadır.

JÜRİ ÜYELERİ

JÜRİ BAŞKANI

Sevgin İşlekel

SAĞLIK İLETİŞİMİ BÖLÜMÜ

Sevgin İşlekel

GSK Tüketici Sağlığı Türkiye
Genel Müdür

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Uluslararası İşletme Programını tamamladı. Kariyerine, Unilever Ağız Bakım Ürünleri Marka Müdürü olarak başladı. 2000-2005’de Johnson &Johnson’da sırasıyla ürün müdürü, pazarlama müdürü ve ülke müdürü olarak, 2006-2007’de Eczacıbaşı İlaç’ta iş geliştirme müdürü olarak devam etti. 2007’de GSK Tüketici Sağlığı Türkiye Genel Müdürü olarak atandı. Ardından, İngiltere’de GSK Tüketici Sağlığı Ağız Bakım Kategorisi Global Pazarlama Direktörü olarak görev aldı. 2013-2016’da Unilever’de Dubai yerleşik, Ortadoğu, Afrika, Türkiye ve Rusya’dan Sorumlu Ağız Bakım Kategorisi Bölge Başkanı, sonrasında İngiltere yerleşik, Ağız Bakım Kategorisi Global Medikal Pazarlama Başkan Yardımcısı olarak çalıştı. Türkiye’ye dönen İşlekel 2016’nın başından beri sektörün önde gelen uluslararası firmalarına danışmanlık yaptı. 1 Aralık 2016 tarihi itibariyle GSK Tüketici Sağlığı Türkiye Genel Müdürü olarak çalışmaktadır.

JÜRİ ÜYELERİ

JÜRİ BAŞKANI

Oya Ünlü Kızıl

SOSYAL SORUMLULUK VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK BÖLÜMÜ

Oya Ünlü Kızıl

Koç Holding
Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörü

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, 1992 yılında kariyerine  Başbakanlık Özelleştirme İdaresi’nde uzman olarak başlamıştır. Uluslararası işletme mastırını yaptığı  George Washington Üniversitesi’nden 1997 yılında mezun olmasının ardından  Washington DC’de 5 yıl boyunca Dünya Bankası’nda Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Portföy Yöneticisi olarak görev almıştır. 2001-2003 yılları arasında Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı'nda Başbakan Baş Danışmanı olarak görev yapmıştır. 2003 yılında CEO Danışmanı olarak göreve başladığı Koç Holding A.Ş.’de halen “Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörü” olarak göreve devam etmektedir. 2008 yılında Yale Üniversitesi “Dünya Liderleri” (Yale World Fellows) listesine seçilmiş  ve bu programda liderlik eğitimi almıştır. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD), Eğitim Reformu Girişimi (ERG), Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAPV) Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜSİAD Üyesidir. Evli ve bir çocuk annesidir. 

JÜRİ ÜYELERİ

JÜRİ BAŞKANI

Ayşe Bali

ÜRETİMDE USTALIK BÖLÜMÜ

Ayşe Bali

Rafineri
Kurucu Ortağı & Kreatif Direktör

Alice BBDO ve Güzel Sanatlar'da sanat yönetmeni, Total İletişim’de yaratıcı yönetmen olarak çalıştı. 2001 yılında Rafineri'nin kurucu ortakları arasında yer aldı. Halen Rafineri'de başkan yardımcılığı görevini yürütüyor.

Ekip arkadaşlarıyla birlikte yarattığı işler, ulusal ve uluslararası yarışmalarda 100’ün üzerinde ödül kazandı. Eurobest ve Cannes Lions’ta jüri üyesi olarak Türkiye’yi temsil etti. Kırmızı ve Kristal Elma yarışmalarında jüri başkanlığı yaptı.

JÜRİ ÜYELERİ

JÜRİ BAŞKANI

Viktor Kuzu

VERİNİN YARATICI KULLANIMI BÖLÜMÜ

Viktor Kuzu

Deeper
‎Kurucu

İstanbul Amerikan Robert Lisesi ve Marmara Üniversitesi’nden mezun oldu. İlk işini ünivesite yıllarında kurdu, birkaç yıl içinde batırdı ve Güzel Sanatlar Grubu’na stratejik planlamacı olarak katıldı. Yıllar içinde birçok markanın pazarlama ve iletişim stratejilerinin oluşturulmasına yardımcı olduktan sonra 2012 yılında marka iletişimi ve pazarlama dünyasının yeni katmanlarını keşfetmek için Öner Şahin ve Taylan Yapıcı ile birlikte BLAB’ı kurdu. 2016 yılında veri temelli bir davranışsal pazarlama şirketi olan Deeper’ı kurdu ve insan irrasyonalitesini verinin rasyonelliği ile anlamlandıran teknolojiler üzerinde çalışmalarına devam ediyor.    

JÜRİ ÜYELERİ

 • 17 Temmuz - 27 Eylül

  Başvuru Dönemi

 • 06 Ekim - 13 Ekim

  Ön Jüri Değerlendirmesi

 • 18 Ekim - 30 Ekim

  Kısa Listelerin Açıklanması

 • 18 Ekim

  PR Bölümü Değerlendirme Toplantısı

 • 18 Ekim

  Verinin Yaratıcı Kullanımı Değerlendirme Toplantısı

 • 20 Ekim

  Doğrudan Pazarlama - Promo & Aktivasyon Değerlendirme Toplantısı

 • 20 Ekim

  Sağlık İletişimi Bölümü Değerlendirme Toplantısı

 • 24 Ekim

  Film, Radyo, Entegre Kampanya Bölümleri Değerlendirme Toplantısı

 • 24 Ekim

  Açıkhava, Basın Bölümleri Değerlendirme Toplantısı

 • 24 Ekim

  Üretimde Ustalık Bölümü Değerlendirme Toplantısı

 • 26 Ekim

  Medya Bölümü Değerlendirme Toplantısı

 • 26 Ekim

  Markalı İçerik ve Eğlence Bölümü Değerlendirme Toplantısı

 • 26 Ekim

  Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Bölümü Değerlendirme Toplantısı

 • 30 Ekim

  Dönüştüren Pazarlama Etkisi Bölümü Değerlendirme Toplantısı

 • 30 Ekim

  Dijital Bölüm Değerlendirme Toplantısı

 • 30 Ekim

  Mobil Bölümü Değerlendirme Toplantısı

 • 07 Kasım - 08 Kasım

  Ödül Töreni