FELİS 2017

JÜRİ BAŞKANI

Emre Kaplan

AÇIKHAVA-BASIN-FİLM-RADYO BÖLÜMÜ

Emre Kaplan

Rafineri
Ajans Ortağı ve Yönetici Kreatif Direktörü

Rafineri’den önce Alametifarika ve TBWA’de çalıştı.

Ekibiyle birlikte Anadolu Sigorta, Avea, Aygaz, Türk Telekom, Artema gibi pek çok marka için meşhur ve ödüllü kampanyalara imza attı.

 Aynı ekiple iki yılı aşkın süredir Rafineri’de. Turkcell, Yapı Kredi, Pegasus, Opet, Tadım, Sahibinden gibi pek çok markaya hizmet veriyor. Ajansın ortağı ve CCO’su.

JÜRİ ÜYELERİ

JÜRİ BAŞKANI

Burak Günsev

DİJİTAL VE MOBİL BÖLÜMÜ

Burak Günsev

Wanda Digital
Yönetici Ortağı

1979 yılında İstanbul'da doğdu. Bilkent Üniversitesi grafik tasarım bölümü’nden mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde enformasyon teknolojileri yönetimi ve tasarımı, yüksek lisans programı’nı tamamladı. Eğitim hayatı sonrası Grafitürk görsel iletişim ajansını hayata geçirerek çizgi altı ve interaktif birçok reklam ve pazarlama projesini yönetti.

2006 yılında, dijital dünyanın reklam sektöründe devrim yaratacağını öngörerek, şu anda yönetici ortak olarak bünyesinde yer aldığı Wanda Digital reklam ajansını kurdu. 2011 yılında ajansın sosyal medya bölümü Wanda Socialist'i ve MobiWan mobil reklam ajansını kurdu. Sektöründe lider global ve yerel markalar ile birlikte 200’ün üzerinde ödül kazanmış kampanyaya imza attı. 2015 yılında WPP bünyesindeki JWT ile bir ortaklık gerçekleştirerek, dünyanın en büyük reklam networkünün Türkiye'deki önemli bir parçası haline geldi. İş hayatı boyunca seminerlerde eğitmen kimliği ile yer alan Burak Günsev, birçok üniversitede workshop vermiş, çeşitli konferanslarda konuşmacı ve yarışmalarda da jüri başkanı ve üyesi olarak bulunmuştur.

JÜRİ ÜYELERİ

JÜRİ BAŞKANI

Sanem Oktar

DOĞRUDAN PAZARLAMA & PROMO VE AKTİVASYON BÖLÜMÜ

Sanem Oktar

directcomm Marketing Group
Yönetici Ortağı

Sanem Oktar, İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Kariyerine 1993 yılında Colgate Palmolive Türkiye’de başlayan Sanem Oktar bir seri kadın girişimcidir. 1997 yılında ilk şirketi Tribeca İletişim Danışmanlığı’nı kurdu. İki yıl sonra  satış ve pazarlama destek hizmetleri veren Tribal Satış ve Pazarlama Destek Hizmetleri’nin kurucu ortağı olan Sanem Oktar, 2000 yılında da veri tabanına dayalı pazarlama şirketi directCom şirketini kurdu. 2002 yılında birebir pazarlama konusunda danışmanlık veren dünyanın önde gelen şirketlerinden Peppers&Rogers Türkiye ofisinin kurucu ortakları arasında yer aldı. Sanem Oktar, 2011 yılında da Limonsocial sosyal medya ajansını kurdu. Şuan CRM, Etlinlik, Dijital Pazarlama konusunda entegre pazarlama çözümleri sunan directComm Marketing Group ve Limonsocial şirketlerinde yönetici ortak ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş yaşamını sürdürmektedir. Sanem Oktar, içinde bulunduğu sektörü geliştirmek adına, 2005 yılında kurulan DPİD’in 12 kurucu üyesinden biri oldu ve 2007-2009 yıllarında DPİD Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. İletişim, satış ve pazarlama danışmanlığı konusunda Türkiye’nin belli başlı markaları ile farklı sektörlerde çalışan Sanem Oktar, kariyeri boyunca ulusal ve uluslararası birçok farklı marka ile çalıştı. Sanem Oktar evli ve iki kız çocuğu annesidir. 

JÜRİ ÜYELERİ

JÜRİ BAŞKANI

Murat Ermert

MARKALI İÇERİK VE EĞLENCE BÖLÜMÜ

Murat Ermert

Yapı Kredi Bankası
Genel Müdür Yardımcısı - Kurumsal İletişim

Murat Ermert, 1987’de Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olup, iş hayatına aynı yıl Leo Burnett Reklam Ajansı’nda başlamıştır. 1989-1993 yılları arasında Yapı Kredi’de Reklam Birim Yönetmeni olarak çalışmıştır. 1993-1996 yılları arasında Doğan Medya Grubu’nda Medya Pazarlama Müdürü olarak görev alan Ermert, 1996-2000 yılları arasında Demirbank’ta Reklam ve Halkla İlişkiler Koordinatörü olarak görev yapmıştır. 2000-2008 yılları arasında Dışbank’ta (daha sonra Fortis) Kurumsal İletişim’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan, aynı zamanda Brüksel’de Fortis’in Global Pazarlama ve İletişim Yönetimi’nde görev alan Ermert, Anadolu Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak da ders vermiştir. Kurumsal İletişimciler Derneği kurucu üyesi ve Avrupa İletişim Direktörleri Derneği (EACD) üyesi olan Ermert, Temmuz 2008’den bu yana Yapı Kredi’de Kurumsal İletişim’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

JÜRİ ÜYELERİ

JÜRİ BAŞKANI

Mehmet Nane

MEDYA BÖLÜMÜ

Mehmet Nane

Pegasus Havayolları
CEO

Mart 2016 tarihinden itibaren Pegasus Havayolları CEO’su olarak görev yapan Mehmet T. Nane, 2013-2016 yılları arasında CarrefourSA Genel Müdürlüğü, 2005-2013 tarihleri arasında Teknosa Genel Müdürlüğü, 2000- 2005 yılları arasında Teknosa Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevinde bulundu. Sırasıyla Türkiye Emlak Bankası, Demirbank ve Demir Yatırım’da çeşitli birimlerde görev almış olan Mehmet T. Nane, Sabancı Grubu bünyesinde Planlama, İş Geliştirme Dairesi Başkan Yardımcılığı, Perakendecilik Grubu Direktörlüğü, Sabancı Holding Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu.

1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayan Mehmet T. Nane, 1993 yılında İskoçya Heriot Watt Üniversitesi Uluslararası Bankacılık ve Finans Bölümü’nde tam burslu olarak yüksek lisans yaptı ve 2013 yılında Harvard Businness School Üst Düzey Yönetici Programı’na katıldı.

AMPD Yönetim Kurulu Başkanı olan Mehmet T. Nane 2013-2015 yılları arasında FAPRA( Asya Pasifik Perakendeciler Federasyonu) Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. 

Mehmet Nane ayrıca TOBB Perakendecilik Meclisi Başkanlığı, Sağlık Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Harvard Business School Türk Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmektedir. 

JÜRİ ÜYELERİ

JÜRİ BAŞKANI

Şükrü Dinçer

PAZARLAMA ETKİSİ BÖLÜMÜ

Şükrü Dinçer

Unilever Gıda Grubu
Bölgesel Başkan Yardımcısı – Kuzey Afrika, Orta Doğu, Türkiye, Rusya

Çalışma hayatına 1998’de Unilever'de Algida Planlama Müdürü olarak başlayan Şükrü Dinçer, 2001-2003 yıllarında Max, Cornetto ve Magnum markalarında Marka Müdürü olarak çalıştıktan sonra 2003-2006 arasında Hollanda'da Unilever Genel Merkezde bölgesel rollerde bulundu. 2006’da Türkiye’ye döndü ve 2006-2010 döneminde Algida Pazarlama Direktörü olarak görev yaptı. Aynı dönemde 2009-2010 Türkiye Mobil Pazarlama Derneği’nin Eşbaşkanlığını yürüttü. 2010-2012 yıllarında Unilever Global COO Harish Manwani ile birlikte Singapur’da Unilever Global Market Executive Board’unda çalışan Şükrü Dinçer, 2012 yılında Unilever Türkiye’ye Ev ve Kişisel Bakim Kategorilerinden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak atandı.

2012-2015 döneminde yürüttüğü bu görevi takiben 2016 yılı başında Unilever Türkiye Dondurma ve Gıda Başkan Yardımcılığı görevini devralan Şükrü Dinçer bu günlerde Unilever Gıda grubunun Kuzey Afrika Orta Doğu Türkiye ve Rusya Bölgeleri Başkan Yardımcılığı'nı üstleniyor. Alman Lisesi’nin ardından lisansını Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği ve İşletme yüksek lisansını Koç Üniversitesi’nde yapmış olan Şükrü Dinçer, evli ve bir çocuk babası.

JÜRİ ÜYELERİ

JÜRİ BAŞKANI

Meral Saçkan

PR BÖLÜMÜ

Meral Saçkan

MPR İletişim Danışmanlığı
Ajans Başkanı

1994 yılında Türkiye’nin ilk pazarlama yönelimli halkla ilişkiler ajansı olan MPR İletişim Danışmanlığı’nı kurdu. Halen Ajans Başkanı olarak görevini sürdürüyor. Bundan önce Cenajans ve Aya’da reklamcılık, Borusan Holding ve Kerevitaş’ta pazarlama iletişimi yöneticiliği yaptı.

 2000-2002 dönemi TÜHİD’in Başkanlığını, 2004-2006 döneminde İDA’nın Kurucu Başkanlığını yaptı. Halen TÜHİD’in Onursal Üyesi, İDA’nın Danışma Kurulu ve Etik Kurulu üyeliklerini sürdürüyor.

2006 yılından itibaren altı yıl süreyle IAA’in Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

1999’dan beri İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde kurucusu olduğu bölümde Marketing PR dersi vermeye devam ediyor. Ayrıca Bakü Business Management School’da Azerbaycan PR ve pazarlama profesyonellerine yönelik eğitim programı hocalarından biri.

İş dünyası için medya, kriz yönetimi, pazarlama yönelimli PR ve kurumsal itibar yönetimi eğitimleri veren Meral Saçkan evli ve ikiz çocuk annesidir.
JÜRİ ÜYELERİ

JÜRİ BAŞKANI

Uğurcan Ataoğlu

ÜRETİMDE USTALIK BÖLÜMÜ

Uğurcan Ataoğlu

Alametifarika
Kurucu Ortağı ve Kreatif Direktörü

Alametifarika’nın kurucu ortağı ve kreatif direktörü. 2000 yılından bu yana Mimar Sinan Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapıyor. Daha önce Reklam Moran, Yorum Ajans ve Young&Rubicam reklam ajanslarında çalıştı. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödüller kazandı. İstanbul’daki reklam festivallerinde ve New York Reklam Festivali’nde jüri üyeliği yaptı. Bugüne kadar “Dedem Mehmet Rıfat”, “100 Soru Yüz Cevap”, “Yirmibeş Kuruşluk Kitap” ve “How Are You Bob” adlı dört kitabı yayınlandı. 

JÜRİ ÜYELERİ

 • 01 Ağustos - 05 Ekim

  Felis Başvuruları

 • 26 Eylül - 17 Ekim

  Ön Jüri Değerlendirmesi

 • 10 Ekim - 25 Ekim

  Kısa Listelerin Açıklanması

 • 11 Ekim

  Sağlık İletişimi Bölümü Değerlendirme Toplantısı

 • 12 Ekim

  Üretimde Ustalık Bölümü Değerlendirme Toplantısı

 • 18 Ekim

  Markalı İçerik ve Eğlence Bölümü Değerlendirme Toplantısı

 • 18 Ekim

  PR Bölümü Değerlendirme Toplantısı

 • 20 Ekim

  Pazarlama Etkisi Bölümü Değerlendirme Toplantısı

 • 21 Ekim

  Açıkhava, Basın, Film, Radyo Bölümleri Değerlendirme Toplantısı

 • 25 Ekim

  Doğrudan Pazarlama & Promo ve Aktivasyon Bölümleri Değerlendirme Toplantısı

 • 25 Ekim

  Dijital & Mobil Bölümleri Değerlendirme Toplantısı

 • 26 Ekim

  Medya Bölümü Değerlendirme Toplantısı

 • 10 Kasım - 11 Kasım

  Felis Ödül Töreni