FELİS 2017

JÜRİ BAŞKANI

Tuğbay Bilbay

Açıkhava, Basın, Film, Radyo ve Tasarım Bölümü

Tuğbay Bilbay

Manajans J. Walter Thompson Turkey Ajans Başkanı & CCO

“Biz fark yaratan etkinin peşindeyiz. Gönül çelen fark, insanların değişmeyen özellikleri ve düşleri üzerine, bir takımın ortak enerjisi ile yaratılır.”

Bazıları Türkiye’de hala tek olan 150 den fazla yaratıcılık, etkinlik ve mükemmellik ödülü kazandı.

Big5 denen CannesLions, Clio, D&AD, LIAA ve The One Show yarışmalarının hepsinden altın ve gümüş olmak üzere ödül almış 2 Türk Yaratıcı Yönetmenden biri oldu. Dünyanın sayılı yarışmalarında jüri üyelikleri yaptı, üniversitelerde öğretim görevlisi olarak sektöründen aldıklarını geri vermek için çalıştı.

Grey’de görev yaptığı 4 yıl içinde, daha önce liste dışında olan ajansın 2008 yılında en çok ödül alan Türk ajansı ve dünya çapında en çok yeni iş kazanmış Grey ofisi olmasında büyük rol oynadı ve aynı yıl Grey Worldwide tarafından verilen “Accelerating Creativity Award”ı kazandı. 

JÜRİ ÜYELERİ

JÜRİ BAŞKANI

Lawrence Du Pre

Dijital ve Mobil Bölüm

Lawrence Du Pre

DDB Istanbul Grup CEO

Reklam ve iletişimde, global ve yerel ofislerde, stratejik planlama ve müşteri ilişkileri pozisyonlarında 27 yıllık tecrübeye sahiptir.

O dönemde İngiltere'nin bir numaralı ajansı olan JWT'de kariyerine başladı. JWT İngiltere'de 5 yıllık bir tecrübeden sonra Manajans/JWT İstanbul'da yöneticilik görevine getirildi. İstanbul'daki görevini takiben, İtalya'ya gitti, Lowe'de Algida için Global Müşteri İlişkileri Direktörlüğü görevini üstlendi.

2004'te, en sevdiği şehir İstanbul'a Medina Turgul DDB'de çalışmak için geri döndü. Medina Turgul DDB'de göreve başladı. Tribal Worldwide İstanbul'un kurulma aşamasında aktif rol aldı ve verdiği hizmetlerin uluslararası bilinirliğe ulaşması için katkıda bulundu.

Markalar için yönettiği kampanyalardan 4’ü Altın Effie olmak üzere 11 Effie kazandı. Medina Turgul DDB, Türkiye ve Avrupa'da 2011 yılında en fazla Effie ödülü kazanan ajans oldu.

JÜRİ ÜYELERİ

JÜRİ BAŞKANI

Eser Hakim

Doğrudan Pazarlama, Promo ve Aktivasyon Bölümü

Eser Hakim

Brand Experience Designers Ajans Başkanı

İstanbul Üniversitesi Sayısal Yöntemler yüksek lisansını tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Turizm bölümünde bilgisayar eğitmeni olarak iş hayatına atıldı.

2004’te pazarlama sektörüyle tanışan Eser Hakim, 10 yılını global iletişim ajanslarında üst düzey yönetici olarak geçirdi. 2007’de The Caples International Awards Türkiye Başkanı oldu. 2008 yılında Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nin Türkiye’de başlatılmasında aktif rol üstlendi. Brand Experience Designers ve MATE Marketing Technologies şirketlerini kurdu.

DPID ödül komitesi başkanıdır ve Caples Türkiye başkanı olarak görev yapmaktadır. ‘Brand Experience’, ‘Direct Marketing’ ve ‘New Trends in Marketing’ konularında konferanslar vermektedir. 

JÜRİ ÜYELERİ

JÜRİ BAŞKANI

Ömer Faruk Sorak

Film Craft Bölümü

Ömer Faruk Sorak

Böcek Yapım Yönetmen

27 Nisan 1964 Ankara doğumlu olan Sorak, 1986 yılında Ankara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan mezun oldu.

1987-1990 yıllarında kamera asistanlığı yaparak basladığı meslek hayatına 1990-1995 yılları arasında TRT’de kameramanlık yaparak devam etti.

1995 yılından itibaren görüntü yönetmeni ve yönetmen olarak çalıştı.

Şubat 1998’de kurduğu Böcek Yapım bünyesinde pek çok reklam, video klip, televizyon programı, belgesel ve sinema filmine imzasını attı.

Yönetmenliğini yaptığı sinema filmleri:

Vizontele (2000), Gora (2004), Sınav(2006), Yahşi Batı(2009), Aşk Tesadüfleri Sever (2011), 8 Saniye (2015)

JÜRİ ÜYELERİ

JÜRİ BAŞKANI

Demet İkiler

Markalı İçerik ve Eğlence Bölümü

Demet İkiler

GroupM Türkiye CEO, WPP Ülke Müdürü

1993 yılında İstanbul Üniversitesi Ekonomi Fakültesi Uluslararası İlişkiler  Bölümü’nden mezun oldu. Profesyonel kariyerine 1993 yılında Ajanstek Reklamcılık’ta medya planlama uzmanı  olarak başlayan İkiler, daha sonra Güzel Sanatlar/Saaatchi&Saatchi’ye geçti. Burada sırasıyla  Media Executive ve Medya Müdürü görevlerini üstlendi.  1996 yılında ZenithMedia’ya geçen İkiler, burada da Müşteri Direktörü, Televizyon Departmanı  Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

2000-2011 yılları arasında MindShare Türkiye’nin CEO’luğunu yürüten İkiler, 2011 yılından itibaren Group M Türkiye CEO’luğunda görev yapmakta ve aynı zamanda 2014 yılı itibariyle WPP Türkiye Ülke Müdürü görevini sürdürmektedir.

JÜRİ ÜYELERİ

JÜRİ BAŞKANI

Gökhan Öğüt

Medya Bölümü

Gökhan Öğüt

Vodafone CEO

Gökhan Öğüt, Kasım 2013 itibariyle, Vodafone Türkiye’nin İcra Kurulu Başkanı olarak atandı.

Bu görevi öncesinde Vodafone Türkiye’de Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı ve Bireysel Müşteriler İş Biriminden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

YASED ve BÜVAK Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.  

TÜSİAD (Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği) ve B20-Business Leader Forum üyesi olup, TURYİD (Turizm, Restaurant Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği) Danışma Kurulu Üyesi’dir. 

Capital Dergisi tarafından 2010 yılında “Yılın Pazarlamacısı” seçilmiştir.  Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan ve yüksek lisans derecesini işletme dalında (MBA) Chicago Illinois Üniversitesi’nden alan Öğüt, evli ve 2 çocuk babasıdır.

JÜRİ ÜYELERİ

JÜRİ BAŞKANI

Cengiz Turhan

PR Bölümü

Cengiz Turhan

Grup 7 İletişim Danışmanlığı Ajans Başkanı

1991 yılında Grup 7 İletişim Danışmanlığı’nın kurucu ortakları arasında yer aldı. 2003-2007 tarihleri arasında Bilgi Üniversitesi’nde iletişim danışmanlığı ile ilgili dersler veren Turhan, 2008-2010 yılları arasında İDA Başkanlığı ve ICCO Yönetim Komitesi üyeliği yaptı. Halen İDA Danışma Kurulu, İDAEtik Kurulu ve TÜHİD Disiplin Kurulu’nda görev yapıyor.

2010-2012 yıllarında TÜSİAD Meslek Örgütleri ve Bölgesel Kalkınma Komisyonu’nda Danışman Üye olarak görev alan Turhan, aynı yıllarda TÜSİAD’ın Görüş dergisinin yayın danışmanlığını ve yazı kurulu üyeliğini yaptı. Turhan 2009-2012 yılları arasında da, TÜRKONFED Yüksek Danışma Kurulu’na Danışman Üye olarak katıldı.

Yöneticilere iletişim stratejisi, basın ilişkileri, konu, kriz ve itibar yönetimi üzerine dersler veren Cengiz Turhan halen Grup 7’nin ajans başkanlığını sürdürüyor.

JÜRİ ÜYELERİ

 • 06 Temmuz - 02 Ekim

  Başvuru Dönemi

 • 07 Ekim - 12 Ekim

  Ön Jüri Değerlendirmesi

 • 13 Ekim

  Dijital ve Mobil Bölümleri Değerlendirme Toplantısı

 • 15 Ekim

  Medya Bölümü Değerlendirme Toplantısı

 • 19 Ekim

  Doğrudan Pazarlama, Promo ve Aktivasyon Bölümleri Değerlendirme Toplantısı

 • 20 Ekim

  Kısa Listelerin Açıklanması

 • 21 Ekim

  Açıkhava, Basın, Film, Radyo ve Tasarım Bölümleri Değerlendirme Toplantısı

 • 21 Ekim

  Markalı İçerik ve Eğlence Bölümü Değerlendirme Toplantısı

 • 23 Ekim

  PR Bölümü Değerlendirme Toplantısı

 • 03 Kasım

  Film Craft Bölümü Değerlendirme Toplantısı

 • 19 Kasım - 20 Kasım

  Ödül Törenleri