Felis Ödülleri

HABERLER

Tek hareketiyle kitleleri harekete geçirenler!

Doğrudan pazarlama kampanyanız yaratıcı mı etkili mi yoksa tam Felis’lik mi? Hem yaratıcı hem etkili işleri ödüllendiren Felis, doğrudan pazarlama ile promo ve aktivasyon disiplinlerinde hem ufuk açmış ve hem de sağlam sonuçlar almış fikirleri bulup çıkar Tek hareketiyle kitleleri harekete geçirenler!

Doğrudan pazarlama kampanyanız yaratıcı mı etkili mi yoksa tam Felis’lik mi? Hem yaratıcı hem etkili işleri ödüllendiren Felis, doğrudan pazarlama ile promo ve aktivasyon disiplinlerinde hem ufuk açmış ve hem de sağlam sonuçlar almış fikirleri bulup çıkartacak.

Doğrudan Pazarlama Bölümü’nde bu yıl 15 kategoride başvuru kabul edilecek. Bu sayı geçen seneye göre dört kategori daha az olsa da bölüme bir o kadar da yeni kategori eklendi. Bu bölümde yer alan dijital ve sosyal medya temelli alt kategoriler sektör performansı ve “ilgililik” gözetilerek birleştirildi. Birleştirilerek sadeleştirilen bölüme dört adet de modern kategori eklendi.

Bunların ilki belki de en çok tartışılan konulardan birine çözüm sunuyor. Çokuluslu yürütülen kampanyaların yaratıcı yerelleştirme çalışmaları jüri toplantılarının uzamasının en büyük sebeplerinden biriyken bu sene bu işler kendi aralarında Uyarlama/Yerelleştirme başlığı altında yarışabilecek. Dolayısıyla fikrin menşeinin önemi devre dışı kalarak, ajansın o fikri uyarlar veya yerelleştirirken bulduğu yaratıcı çözümler masaya yatırılacak.

Yeni kategorilerin ikincisi Kullanıcının Ürettiği İçeriğin Kullanımı. Tüketicilerin de gayet yaratıcı içeriklere imza attıkları günümüzde doğrudan pazarlama disiplinine yeni fırsat ve zorluklar sunan UGC’yi en iyi kullanan ve sağlam sonuçlar almış kampanyalar Felis’te kozlarını paylaşacak.

Diğer yeni kategoriler ise Yeni Teknoloji Kullanımı ve Verinin Yaratıcı Kullanımı. Teknolojinin geldiği noktada bunlardan en yaratıcı şekilde faydalanan çalışmalar Felis’te taltif edilecek.

Promo ve Aktivasyon Bölümü’nün kategori sayısı geçen seneye göre bir eksik ancak burada da sektörün güncel ihtiyaçlarına göre hareket edildi. Dolayısıyla bu alanda yarışmak isteyen hiçbir işin dışarıda kalmayacağı şekilde bir kurgu tasarlandı.

Öncelikle çıkan kategoriden başlayalım. Çekiliş Ve Ödüllü Yarışmaların Kullanımı kategorisi, bu çalışmaların artık dijital, mobil ve sosyal platformlar üzerinden yürütüldüğü gerekçesiyle bundan böyle Felis’te yer almayacak.
Bununla birlikte; geleneksel olmayan mecraların kullanımı büyük veya küçük ölçek ayrımı olmadan bir arada yarışacak. Dolayısıyla o iki kategori tek kategoriye inmiş oldu.

Öte yandan Promo ve Aktivasyon Bölümü’ne iki yeni kategori eklendi. İlki, Uyarlama/Yerelleştirme -ki detaylarını ve çıkış noktasını az önce paylaşmıştık- diğeri ise Yeni Teknolojlierin Kullanımı. Kısa sürede ve optimum bütçelerle sihir yaratma gücüne sahip bu iki disiplin için Felis’te toplam 29 kategoride belirlenecek en iyilerden biri olmak için yarışmaya buradan başvurabilirsiniz.

NOT: Fikir ve sonuçlarının yanı sıra zanaatına da güvenenler Üretimde Ustalık Bölümü’nün doğrudan pazarlama kategorilerine göz atmayı ihmal etmesin.

TÜM HABERLER

Felis 2017 yeniliklerle geliyor
Felis 2017 yeniliklerle geliyor

Bu yıl 9-10 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek ve yaratıcılık ile etkiyi aynı düzlemde ele alarak değerlendiren MediaCat Felis Ödülleri her zaman olduğu gibi yeniliklerle geliyor.

Medyayı yeniden şekillendirenler!
Medyayı yeniden şekillendirenler!

Yaratıcı medya kullanımında en geniş başvuru seçeneğini sunan Felis, yılın en iyi medya fikirlerini arıyor.

Ana mecralardaki zihin açan fikirler
Ana mecralardaki zihin açan fikirler

Dijital devrimle yeni fikirlere yelken açan ana mecralardaki en yaratıcı ve etkili çalışmalar Felis için yarışıyor.

Reklamı öğelerine ayırıyoruz
Reklamı öğelerine ayırıyoruz

Metniyle, görseliyle, rejisiyle, oyunculuğuyla fikri reklama dönüştüren performansların en iyileri Felis'te belli oluyor.

PR’da fikrine güvenen kendine saklamasın
PR’da fikrine güvenen kendine saklamasın

Uygulama disiplinlerinde uzmanlığı ön plana alan kategorileriyle Felis PR Bölümü iletişimin lokomotiflerini belirliyor.

İçerik krallığının tahtı sahibini arıyor!
İçerik krallığının tahtı sahibini arıyor!

Markasının mesajını aktarmada içeriğin gücünü bilenler Felis'in eşsiz kategorilerini keşfediyor.

Dijital ve mobilde fikrine güvenenler!
Dijital ve mobilde fikrine güvenenler!

Yenilenen ve kapsamı genişleyen kategorileriyle Felis en iyi işleri bekliyor.

Pazarlama profesyonelleri Felis’te yarışıyor
Pazarlama profesyonelleri Felis’te yarışıyor

“Pazarlama Etkisi” başlığını taşıyan bölüm, Felis’in diğer kategorilerinin aksine ajansların başvurusuna kapalı.

Felis Ödülleri Başvuruları Başladı
Felis Ödülleri Başvuruları Başladı

Geçen sene 13 bölümden oluşan Felis Ödülleri bu yıl 14 bölümde kurgulanırken, mevcut bölümlere de birçok yeni kategori eklendi. Eklenen yeni bölüm ve kategorilerle Felis bu yıl tam 390 farklı kategoride başvuru alacak.

FELİS 2016’NIN BENZERSİZ KATEGORİLERİ
FELİS 2016’NIN BENZERSİZ KATEGORİLERİ

Her yıl sektörün ihtiyaçları doğrultusunda kendini yenileyen Felis, başka yarışmalarda bulunmayan kategorileriyle sektöre yepyeni pencereler açıyor.