Felis Ödülleri

HABERLER

Reklamı öğelerine ayırıyoruz

Metniyle, görseliyle, rejisiyle, oyunculuğuyla fikri reklama dönüştüren performansların en iyileri Felis'te belli oluyor. Reklamı öğelerine ayırıyoruz

Markanın derdi için bulunan yaratıcı ve etkili fikirleri ödüllendiren Felis, bu sene devreye soktuğu Üretimde Ustalık Bölümü’yle hayata geçen fikirlerin uygulamasını da taltif ediyor.

Uygulama sürecinde vazgeçilen onlarca senaryo, yüzlerce revizyona sahne olan görseller, dillere dolanan, tribünlere tezahürat olan cingıllar ve hiç düşünmeden çöpe giden ambalajlar arasından en iyileri belirlemek üzere hayata geçirilen Üretimde Ustalık Bölümü 52 kategorisiyle başvuruları bekliyor.

Bu bölümü, Felis’in diğer bölümlerinden ayıran en büyük özellik bireysel başvuruya imkân vermesi. Tarafların onayı alındığı takdirde bir besteci, bir oyuncu veya UX tasarımcısı zanaatını Felis’te sınayabiliyor. Üstelik bireysel katılımcılar, ajans katılım bedelinden muaf.

Açıkhava, Basın, Dijital, Doğrudan Pazarlama, Film, Müzik, Radyo ve Tasarım olmak üzere sekiz alt başlıkta en iyi metin, fotoğraf, illüstrasyon, tipografi gibi fikri mükemmelleştiren unsurların arandığı bölümde, en geniş alt kategori yapısı Dijital ve Film başlıklarında.

Dijital’de arayüz tasarımı& navigasyon, kullanıcı deneyimi, omnichannel ve rich media gibi öğelerin peşinde olan Felis, Film başlığında ise en iyi yönetmenden kadın/erkek oyuncuya, yaratıcı ünlü kullanımından en iyi animasyona kadar yaratıcı profesyonellere en geniş kategori altyapısını sunuyor.

Uğurcan Ataoğlu’nun ilk ödülü

Gaziantep logo tartmalar

İlk aldığınız ödül?

Grafik tasarımcı olarak ilk ödülümü Grafikerler Meslek Kuruluşu’nun 1983 sergisinde Karagöz Yayıncılık logosuyla aldım. Reklamcı olarak ilk ödülüm ise 1993 Kristal Elma’sında TEB basın kampanyasıyla aldığımız Altın Elma oldu.

Mesleğiniz dışında kazandığınız bir ödül var mı?

Yok.

Niye Üretimde Ustalık jürisi?

Artık fikir bulmak değil, fikir yapmak daha önemli. Felis’e katılan işlerde ne yapıldığını değil nasıl yapıldığını değerlendirecek oluşumuz bu jüride yer almayı kabul etme sebebim. Çünkü hem ajanstakilerle hem de öğrencilerle yıllardır yaptığım işin tanımı bu. Hep beraber fikirleri toplayıp, temizleyip, sunuma hazır hale getirmeye çalışıyoruz.

Zanaatına güvenen ne yapsın?

Kendine güvenmek ünlemdir ve ünlem biraz çaresizlik, telaş ve şiddet içerir. Başarıya ulaşmak için soru sormaya ihtiyacımız var. Sorular bize boş alan yaratır.

Ne yapmasın?

Kendine güvenmesin. Usta dediğin kendine güvenmeyi tercih etmez.

TÜM HABERLER

Felis 2017 yeniliklerle geliyor
Felis 2017 yeniliklerle geliyor

Bu yıl 9-10 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek ve yaratıcılık ile etkiyi aynı düzlemde ele alarak değerlendiren MediaCat Felis Ödülleri her zaman olduğu gibi yeniliklerle geliyor.

Medyayı yeniden şekillendirenler!
Medyayı yeniden şekillendirenler!

Yaratıcı medya kullanımında en geniş başvuru seçeneğini sunan Felis, yılın en iyi medya fikirlerini arıyor.

Ana mecralardaki zihin açan fikirler
Ana mecralardaki zihin açan fikirler

Dijital devrimle yeni fikirlere yelken açan ana mecralardaki en yaratıcı ve etkili çalışmalar Felis için yarışıyor.

PR’da fikrine güvenen kendine saklamasın
PR’da fikrine güvenen kendine saklamasın

Uygulama disiplinlerinde uzmanlığı ön plana alan kategorileriyle Felis PR Bölümü iletişimin lokomotiflerini belirliyor.

İçerik krallığının tahtı sahibini arıyor!
İçerik krallığının tahtı sahibini arıyor!

Markasının mesajını aktarmada içeriğin gücünü bilenler Felis'in eşsiz kategorilerini keşfediyor.

Dijital ve mobilde fikrine güvenenler!
Dijital ve mobilde fikrine güvenenler!

Yenilenen ve kapsamı genişleyen kategorileriyle Felis en iyi işleri bekliyor.

Tek hareketiyle kitleleri harekete geçirenler!
Tek hareketiyle kitleleri harekete geçirenler!

Doğrudan pazarlama kampanyanız yaratıcı mı etkili mi yoksa tam Felis’lik mi? Hem yaratıcı hem etkili işleri ödüllendiren Felis, doğrudan pazarlama ile promo ve aktivasyon disiplinlerinde hem ufuk açmış ve hem de sağlam sonuçlar almış fikirleri bulup çıkar

Pazarlama profesyonelleri Felis’te yarışıyor
Pazarlama profesyonelleri Felis’te yarışıyor

“Pazarlama Etkisi” başlığını taşıyan bölüm, Felis’in diğer kategorilerinin aksine ajansların başvurusuna kapalı.

Felis Ödülleri Başvuruları Başladı
Felis Ödülleri Başvuruları Başladı

Geçen sene 13 bölümden oluşan Felis Ödülleri bu yıl 14 bölümde kurgulanırken, mevcut bölümlere de birçok yeni kategori eklendi. Eklenen yeni bölüm ve kategorilerle Felis bu yıl tam 390 farklı kategoride başvuru alacak.

FELİS 2016’NIN BENZERSİZ KATEGORİLERİ
FELİS 2016’NIN BENZERSİZ KATEGORİLERİ

Her yıl sektörün ihtiyaçları doğrultusunda kendini yenileyen Felis, başka yarışmalarda bulunmayan kategorileriyle sektöre yepyeni pencereler açıyor.