Felis Ödülleri

HABERLER

Medyayı yeniden şekillendirenler!

Yaratıcı medya kullanımında en geniş başvuru seçeneğini sunan Felis, yılın en iyi medya fikirlerini arıyor. Medyayı yeniden şekillendirenler!

Kampanyanızın medya kullanımı yaratıcı mı, etkili mi yoksa tam Felis’lik mi?

Yaratıcı bir kampanyanın ufuk açan bir medya kullanımıyla hedef kitleye ulaştırılması, onun etkisini katlayacak bir unsur. Felis 2016’nın Medya Bölümü kategorileri bu ufuk açan fikirleri bulmak amacıyla yeniden tasarlandı.

Mecra kategorileri, hedef kitle kategorileri ve sektörel kategoriler olmak üzere üç başlıkta kurgulanan yenilenmiş yapı, bir yandan mevcut kategorilere yenilerinin eklenmesiyle diğer yandan de sadeleştirilen kategorileriyle medya fikirlerine optimum seçeneği sunuyor.

Mecra kategorileri başlığında geçen yıl yer alan alt kategoriler aynen muhafaza edilirken dijital platformların kullanımı, mobil kullanımı, sosyal platformların kullanımı, yeni teknoloji kullanımı ve veri kullanımı kategorileri eklenerek medya planlama ve satın alma dünyasının çağdaş öğeleri üzerine geliştirilen fikirlerin kendine yer bulması sağlandı.

Hedef kitle kategorileri ise hedeflenen en yaygın ve niş kitleleri dahi kapsayacak şekilde yeniden ele alındı. Segmentasyonun rekabette göz ardı edilemez bir zorunluluğa dönüştüğü günümüz iş dünyasının gidişatına cevap vererek, mümkün olan en ideal seçenekleri sunmak hedeflendi.

Sektörel kategorilerde diğer iki alt başlığın tersine bir yön tercih edildi. İletişimi yoğun kullanan sektörler için uygulanan yaratıcı medya fikirlerinin değerlendirileceği bu kategoriler titizlikle seçilerek en rafine haliyle marka mimarlarının dikkatine sunuldu.

Medyayı yeniden şekillendirenler, Felis 2016’ya buradan başvurabilirler.

Mehmet Nane’den tavsiyeler

Medyay yeniden ekillendirenler

İlk aldığınız ödül?

İlk ödülümü Emlak Bankası’nda çalışırken almıştım. Banka olarak, Dünya Bankası kaynaklı kredilere aracılık ediyorduk. Bu işimizi o kadar iyi yapmışız ki beş banka içinde proje koordinatörü olarak ben ödülü almıştım.

Kariyer dışı kazandığınız bir ödül var mı?

Kariyer dışı kazandığım ödüller ağırlıklı olarak STK’lardan ve sosyal sorumluluk projelerinden.

Niye medya jürisi?

Medya, yaratıcı sürecin son aşaması, çıkartılan fikrin tüketiciyle buluştuğu yer. Bu anlamda oluşturulan stratejinin ya da “büyük fikrin” tüketici nezdinde kabul görüp görmediğinin anlaşıldığı adım. Medya kategorisini fikrin tüketiciyle buluştuğu son nokta olarak görüyorum. Beni de esasında bu heyecanlandırıyor, ciddi pazar/tüketici araştırmalarının, fokus grup sonuçlarının, “insight”ların temelinden yaratılan bir fikrin tüketiciye ulaştırılıp ulaşmadığını ölçmeyi önemsiyorum.

Medya kullanımında fikrine güvenen ne yapsın?

Reklamcıların tüketicilerden birkaç adım önde olması anlaşılır hatta gerekli bir durum. Ancak halkı anlamamak, tüketici gerçekliğinden uzak olmak benim için kabul edilebilir değil. Dolayısıyla fikrine güvenen medya kullanımında da hedef kitlesini yakalayabiliyor mu ondan emin olmalı.

Ne yapmasın?

Aynı şey; tüketiciyi asla küçümsemesin, onun gerçeklerinden kopuk olmasın…

TÜM HABERLER

Felis 2017 yeniliklerle geliyor
Felis 2017 yeniliklerle geliyor

Bu yıl 9-10 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek ve yaratıcılık ile etkiyi aynı düzlemde ele alarak değerlendiren MediaCat Felis Ödülleri her zaman olduğu gibi yeniliklerle geliyor.

Ana mecralardaki zihin açan fikirler
Ana mecralardaki zihin açan fikirler

Dijital devrimle yeni fikirlere yelken açan ana mecralardaki en yaratıcı ve etkili çalışmalar Felis için yarışıyor.

Reklamı öğelerine ayırıyoruz
Reklamı öğelerine ayırıyoruz

Metniyle, görseliyle, rejisiyle, oyunculuğuyla fikri reklama dönüştüren performansların en iyileri Felis'te belli oluyor.

PR’da fikrine güvenen kendine saklamasın
PR’da fikrine güvenen kendine saklamasın

Uygulama disiplinlerinde uzmanlığı ön plana alan kategorileriyle Felis PR Bölümü iletişimin lokomotiflerini belirliyor.

İçerik krallığının tahtı sahibini arıyor!
İçerik krallığının tahtı sahibini arıyor!

Markasının mesajını aktarmada içeriğin gücünü bilenler Felis'in eşsiz kategorilerini keşfediyor.

Dijital ve mobilde fikrine güvenenler!
Dijital ve mobilde fikrine güvenenler!

Yenilenen ve kapsamı genişleyen kategorileriyle Felis en iyi işleri bekliyor.

Tek hareketiyle kitleleri harekete geçirenler!
Tek hareketiyle kitleleri harekete geçirenler!

Doğrudan pazarlama kampanyanız yaratıcı mı etkili mi yoksa tam Felis’lik mi? Hem yaratıcı hem etkili işleri ödüllendiren Felis, doğrudan pazarlama ile promo ve aktivasyon disiplinlerinde hem ufuk açmış ve hem de sağlam sonuçlar almış fikirleri bulup çıkar

Pazarlama profesyonelleri Felis’te yarışıyor
Pazarlama profesyonelleri Felis’te yarışıyor

“Pazarlama Etkisi” başlığını taşıyan bölüm, Felis’in diğer kategorilerinin aksine ajansların başvurusuna kapalı.

Felis Ödülleri Başvuruları Başladı
Felis Ödülleri Başvuruları Başladı

Geçen sene 13 bölümden oluşan Felis Ödülleri bu yıl 14 bölümde kurgulanırken, mevcut bölümlere de birçok yeni kategori eklendi. Eklenen yeni bölüm ve kategorilerle Felis bu yıl tam 390 farklı kategoride başvuru alacak.

FELİS 2016’NIN BENZERSİZ KATEGORİLERİ
FELİS 2016’NIN BENZERSİZ KATEGORİLERİ

Her yıl sektörün ihtiyaçları doğrultusunda kendini yenileyen Felis, başka yarışmalarda bulunmayan kategorileriyle sektöre yepyeni pencereler açıyor.