Felis Ödülleri

HABERLER

Felis Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bu yıl 10’uncusu düzenlenen Felis Ödülleri seremonisi tamamlandı. Felis Ödülleri Sahiplerini Buldu

İlk gece Jülide Ateş’in sunumuyla başlayan Felis Ödülleri’nde ikinci ve son gecenin sunucusu Murat Güloğlu’ydu. MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan’ın açılış konuşmasının ardından sürprizlerle devam eden gecede kazananlar, ödüllerini kırmızı halıdan yürüyerek sahnede aldılar.

Sürprizlerle dolu birinci gece

Sihir, hikâye, müzik ve eğlence… Felis’in 10’uncu yılının ilk gecesi sürpriz dolu anlara sahne oldu.

İllüzyonist Berk Uçkun gösterisiyle konuklara sihirli dakikalar yaşatırken günümüzün en iyi hikâye anlatıcılarından Saffet Emre Tonguç’un anlattığı Bir İstanbul Hikâyesi’nin ardından ödül kazanan projelerin vaka videoları MediaCat’in Twitter hesabından eşzamanlı olarak paylaşıldı.

Lipton Çay Korosu ve Anadolu Hayat Emeklilik reklamlarından dillere pelesenk olan “Bana Teyze Dediler” şarkısıyla Pınar Çubukçu da gecenin sürpriz isimleri arasındaydı. Gecenin bir sürprizi de, WPP Grubu’nun CEO’su Sir Martin Sorrell de grup bünyesinde tüm kazanan ajansları tebrik ettiği özel bir videoyla etkinlikteki yerini aldı.

Felis Ödülleri’nde gecenin büyük ödülüne layık görülen Y&R Team Red İstanbul’un ödülünü, ajans ekibiyle birlikte sahneye çıkan ajans çaycısı Hüseyin Merdamert kaldırdı.

Törende ilk gece, büyük ödülün ardından, Tektekçi’nin tören salonuna gece için özel olarak tasarlanan Shot Ağacı’nı getirmesiyle son buldu.

İkinci gece, yeni sürprizler

İlk gecesinde sürprizlere sahne olan Felis Ödülleri’nin ikinci gecesinde de sürpriz isimler vardı. Garanti Deneysel Bankacılık ile iki Başarı Ödülü ve üç Felis kazanan Kompüter ödülünü, sahneye sürpriz bir giriş yapan Cengiz Bozkurt’un elinden aldı.

Özgecan Yasası, Yerli Müzik Yabancıdan Dinlenmez ve Bir Kolayı Çok Sevdim işleriyle toplamda dört Felis kazanan Punch ödülünü aldıktan sonra ise sahneye çıkan Semih Gönder, Bir Kolayı Çok Sevdim şarkısını seslendirdi.

Volkan Akmehmet ve İnanç Şanver, Felis için özel olarak besteledikleri ve ilk kez bu gece seslendirdikleri sektör temalı şarkılarıyla davetlilere keyifli dakikalar yaşattılar.

Gecenin en büyük sürprizi şüphesiz C-Section aralarında Mahmut Abi’yle Halay Öğreniyorum’un da olduğu yedi işiyle ödül almak için Murat Güloğlu’nun yanına geldiğinde sahneye baskın yapan Mahmut Tuncer’di. Lawrence du Pré’nin elinde mendiliyle başını çektiği halayı yönlendiren Tuncer, Du Pré ve C-Section ekibi Lorke eşliğinde halay çekti.

TÜM HABERLER

Felis 2017 yeniliklerle geliyor
Felis 2017 yeniliklerle geliyor

Bu yıl 9-10 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek ve yaratıcılık ile etkiyi aynı düzlemde ele alarak değerlendiren MediaCat Felis Ödülleri her zaman olduğu gibi yeniliklerle geliyor.

Medyayı yeniden şekillendirenler!
Medyayı yeniden şekillendirenler!

Yaratıcı medya kullanımında en geniş başvuru seçeneğini sunan Felis, yılın en iyi medya fikirlerini arıyor.

Ana mecralardaki zihin açan fikirler
Ana mecralardaki zihin açan fikirler

Dijital devrimle yeni fikirlere yelken açan ana mecralardaki en yaratıcı ve etkili çalışmalar Felis için yarışıyor.

Reklamı öğelerine ayırıyoruz
Reklamı öğelerine ayırıyoruz

Metniyle, görseliyle, rejisiyle, oyunculuğuyla fikri reklama dönüştüren performansların en iyileri Felis'te belli oluyor.

PR’da fikrine güvenen kendine saklamasın
PR’da fikrine güvenen kendine saklamasın

Uygulama disiplinlerinde uzmanlığı ön plana alan kategorileriyle Felis PR Bölümü iletişimin lokomotiflerini belirliyor.

İçerik krallığının tahtı sahibini arıyor!
İçerik krallığının tahtı sahibini arıyor!

Markasının mesajını aktarmada içeriğin gücünü bilenler Felis'in eşsiz kategorilerini keşfediyor.

Dijital ve mobilde fikrine güvenenler!
Dijital ve mobilde fikrine güvenenler!

Yenilenen ve kapsamı genişleyen kategorileriyle Felis en iyi işleri bekliyor.

Tek hareketiyle kitleleri harekete geçirenler!
Tek hareketiyle kitleleri harekete geçirenler!

Doğrudan pazarlama kampanyanız yaratıcı mı etkili mi yoksa tam Felis’lik mi? Hem yaratıcı hem etkili işleri ödüllendiren Felis, doğrudan pazarlama ile promo ve aktivasyon disiplinlerinde hem ufuk açmış ve hem de sağlam sonuçlar almış fikirleri bulup çıkar

Pazarlama profesyonelleri Felis’te yarışıyor
Pazarlama profesyonelleri Felis’te yarışıyor

“Pazarlama Etkisi” başlığını taşıyan bölüm, Felis’in diğer kategorilerinin aksine ajansların başvurusuna kapalı.

Felis Ödülleri Başvuruları Başladı
Felis Ödülleri Başvuruları Başladı

Geçen sene 13 bölümden oluşan Felis Ödülleri bu yıl 14 bölümde kurgulanırken, mevcut bölümlere de birçok yeni kategori eklendi. Eklenen yeni bölüm ve kategorilerle Felis bu yıl tam 390 farklı kategoride başvuru alacak.